žurnālā Ieva 2010.gada septembris
Kaija Zemberga
Izzini sevi
Kas tu esi – naktstauriņš vai spāre
Mēdz teikt: pasaki, ko tu ēd/ kas ir tavi draugi/ar ko tu slimo, un es pateikšu, kas tu esi. Astrologs Andris Račs teiktu: pasaki, kurā diennakts stundā tu esi dzimusi, es pateikšu, kā tu izlieto savas dzīves enerģiju. Ja pasaulē ieradies tumsā, tu kā naktstauriņš dzīvē esi mazāk pamanāma, bet, ja piedzimi gaismā, par tevi kā spāri citi priecājas, ievēro, uzteic par sasniegto.
Pūce vai cīrulis
Astrologs Andris Račs savā praksē pārliecinājies, ka diennakts laiks, kurā cilvēks ir dzimis, proti, Saule atrodas virs vai zem horizonta, austrumos vai rietumos, viņa likteni ietekmē vairāk nekā dzimšanas diena, mēnesis un gads. Ja vēl pie šūpuļa stāvējis jauns vai vecs Mēness (bijis 1. vai 4. Mēness cikla ceturksnis), pat neieskatoties zvaigžņu kartē, astrologs var pateikt, kā cilvēks izlietos savu dzīves enerģiju, kāds ir viņa raksturs, talanti un prasmes. Grūtāk vērtēt Pilnmēnesī dzimušos, jo viņus biežāk kā citus plosa pretrunas, viņi vēlas dzīvot sev, bet nespēj arī iztikt bez citiem; viņi grib mīlēt, bet vēlas arī, lai viņus mīl.
Vētījot Saules ietekmi uz cilvēka likteni, pirmais, ko Andris Račs aplūko, ir vai cilvēks dzimis dienā – laikā no saules lēkta līdz saules rietam – vai naktī – laikā no saules rieta līdz saules lēktam (1. zīmējums).
Pēc astrologa teiktā, gaismas un tumsas spēcīgo ietekmi uz cilvēka dzīvi nespēj kliedēt pat mākslīgā apgaismojuma ilūzija. Piedzimt naktī – tas nozīmē uz zemes ierasties tumsā. Apkārtējie tevi neredz un arī mūža gaitā tu būsi mazāk pamanāma – labprātāk strādāsi vienatnē savā darbnīcā, cepsi smalkmaizītes vai būsi mājsaimniece. Tev svarīgas būs mājas, ģimene, tuvinieki, tavu tuvāko cilvēku vēlmju, prasību un iegribu piepildīšana.
„Naktī dzimušo vidū ir vairāk padoto,” teic Andris Račs. „Šie cilvēki vadās no subjektīvās realitātes. Viņiem svarīgāks ir nevis tas, kas ir nozīmīgs sabiedrībai, bet tas, ko viņš pats vēlas vai nojauš, ka vēlas.”
Ja tu esi dzimusi saules gaismā, apkārtējie, ienākot šajā pasaulē, tevi ierauga un arī dzīvē tu būsi ievērojama. Tas gan nenozīmē, ka būsi slavena zinātniece vai popzvaigzne, arī skolotāja, ārste ir sabiedrības uzmanības lokā. Tu esi sabiedriski aktīva, dzīvē tiecies uz augšu. Citi par tevi saka: tu gan esi daudz sasniegusi!
„Dienā dzimušie vadās no objektīvās realitātes,” Andris Račs saka par dienas cilvēkiem. „Viņi bieži vien tiecas nevis pēc tā, ko grib, bet ko sabiedrība uzskata par pareizu, jo vēlas, lai citi novērtē viņu darbu.”
Lai precīzi noteiktu, vai esi dzimusi dienā vai naktī, tev jāzina saules lēkta un rieta laiks tavā dzimšanas dienā. Ievēro, ka ziemā nakts ir garāka, vasarā – īsāka, atceries arī, ka padomju laikā pulkstenis bija pagriezts par 1 stundu uz priekšu. Tāpat jāņem vērā vasaras laiks, ko ieviesa 1981. gadā.
“Tie, kas dzimuši naktī, šķiet, ir iesēti dziļāk zemē,” tēlaini salīdzina astrologs. “Viņu talanti izpaužas vēlāk. Viņi savu enerģiju izlieto, nevis ieņemot augstu amatu, bet iekārtojot māju. Viņiem nav svarīgi kaut ko pierādīt pasaulei, jo būtiskas ir savas intereses. Atšķirībā no dienā dzimušajiem, kas ļauj vaļu emocijām, naktī dzimušie tās biežāk patur pie sevis. Gan vieni, gan otri var būt politiķi, bet dienā dzimušie kandidē uz Saeimu, naktī – uz pašvaldības deputāt krēslu. Otrajiem rūp lietas, kas ir tuvāk reālajai dzīvei, bet gaismā dzimušie izvēlas parlamentu, kur pieņem konceptuālus lēmumus.”
Dienā dzimušais, kas spiests darboties noslēgtā vidē, jutīsies slikti. Ne savā ādā būs arī naktsputns, kurš spiests runāt auditorijas priekšā vai vadīt lielu uzņēmumu.
Ja tu esi dzimusi dienā, nevari būt mājsaimniece. Jā, varbūt bērni, mājas rūpes ir uz taviem pleciem, bet tas nenozīmē, ka tu visu dienu pavadi pie plīts, tu vadā bērnus uz pulciņiem, treniņiem, jo vēlies, lai viņi tiek dzīvē tālāk.
Dienā dzimušie daudz laika pavada ārpus mājas, ceļo, dodas mācīties vai strādāt uz ārzemēm. „Ne tikai dienā dzimuši brauc uz Īriju vai Angliju strādāt,” piebilst astrologs, „arī problemātiski naktī dzimušie dodas uz ārzemēm. Viņi bēg no samilzušajām problēmām, lai tās nav jārisina. Bet tās nekur nepaliks, kādreiz tik un tā būs jārisina.
Naktī dzimusi meitene man saka: “Es negribu studēt ārzemēs, doties prom no Latvijas, lūdzu, pasakiet, kā man to sagribēt.” Meitenes vecāki, kas dzimuši dienā, turklāt padomju laikā, kad nebija iespēju mācīties ārzemēs, nevar saprast, kā meita var negribēt braukt uz ārzemēm. Vai tāpēc mēs smagi strādājam, lai tu nebrauktu uz Angliju studēt! Vecāki nesaprot, ka naktī dzimis bērns tur jutīsies diskomfortā.”
Mīlēs, kāda esi
Astrologs Andris Račs, analizējot cilvēka likteņa gaitu, skatās, vai saule cilvēka dzimšanas brīdī bijusi austrumos vai rietumos, proti, vai cilvēks dzimis no rīta (no nakts vidus līdz dienas vidum) vai vakarā (no dienas vidus līdz nakts vidum) (2. zīmējums).
Ja tu šajā dzīvē ienāci rīta pusē, tev svarīgāka ir tava personība, vēlies sevi realizēt dzīvē: vairāk saņemt un vairāk paveikt. Esi patstāvīga gan darbā, gan personiskajā dzīvē. Runājot dzejnieka vārdiem, (..) es vēlos savas lomas iestudēt pats.
“Rīta cilvēkiem pirmais vārds ir es: es apprecējos; es piedzimu mammai,” saka astrologs. ”Bērns neļauj, lai vecāki viņu baro, ģērbj. Viņš vēlas visu darīt pats. Tie, kas dzimuši priekšpusdienā, vēlas visu darīt un izlemt paši, īpaši stipra rakstura cilvēki. Patstāvība – tas nav peļami, bet ļoti patstāvīgs cilvēks nespēj būt nepastāvīgs, viņš nespēj pakārtot savu dzīvi cietiem, nerēķinās ar pārējiem. No rīta dzimušie bieži ir vieni, jo tā labāk jūtas. Viņi dzīvē nepazudīs, īpaši tagad, kad katram pašam jādomā, kā izdzīvot. Viņiem netrūkst ideju, ko īstenojot viņi padarīs savu dzīvi labāku.”
Ja esi dzimusi vakarā, tev svarīga ir sabiedrība. Gan darbā, gan personiskajā dzīvē tev apkārt ir cilvēki. Tu vēlies vairāk dot un vairāk saņemt no citiem. Jūties neaizvietojama, lūgta vai neaicināta, vienmēr esi saistīta ar cilvēkiem, jo dzīves mērķi sasniedz darbojoties ar partneri vai komandā.
“Psihologi saka: rīta cilvēki ir aktīvi, bet vakara – reaktīvi. Vakarā dzimušie ir darbaholiķi, viņi vēlas būt vajadzīgi, tāpēc ir ne tikai darba ņēmēji, bet bieži arī pasaules lāpītāji. No rīta dzimušie ir labi uzņēmēji, bet vakarā dzimušie – partneri un padotie. Simboliski – no rīta dzimušie ir vīrieši, bet vakarā – sievietes, jo viņas vienmēr padomās par citiem. Vakarā dzimušie nekad nebūs vieni, pat ja ģimene izjuks, tās vietā nāks cita.
“Es laimīgi izšķīros– beidzot jūtos brīva!” savukārt saka no rīta dzimusi sieviete.”
Andris Račs uzsver, ka šodien sabiedrībā nepastāv stingrs dalījums pēc dzimumiem – arī sieviete var būt pelnītāja, bet vīrs var dzīvot mājās un audzināt bērnus. Neviens tāpēc nav niecīgāks vai nosodāms. Svarīgi, no kāda skatu punkta cilvēks skatās uz lietām, dzīvi, attiecībām.
Dzīvē nedrīkst iet pretī šim dabas noteiktajam dalījumam. Citādi tevi piemeklēs skumjas, slimība, visbeidzot – nāve. Ja kāds tevi mīlēs, tad tādu, kāda esi.
Atrodi sevi diennakts griezumā
Kad esi noskaidrojusi, kas pie tava šūpuļa ir stāvējis – Saule vai Mēness – un kuram tipam piederi – dienas, nakts, rīta vai vakara –, Andris Račs piedāvā sevi paanalizēt vēl dziļāk. Diennakti sadalot četrās daļās, noskaidro, pie kura sektora dzimušajiem piederi (3. zīmējums).
1. sektors: no pusnakts līdz pulksten 6
2. sektors: no pulksten 6 līdz 12
3. sektors: no pulksten 12 līdz 18
4. sektors: no pulksten 18 līdz pusnaktij *
Blondīne. Labā nozīmē
“Man ar tevi ir tik labi,” teiks sieviete, kas dzimusi laika posmā no pusnakts līdz saullēktam. Vai arī: “Laikam mīlestība ir beigusies, man ar tevi vairs nav labi.”
Andris Račs: „Šī mīlestība ir skaista savā vienkāršībā – vai nu ir labi būt kopā ar mīļoto vai ne. Naktī dzimušajai sievietei varētu būt veltīti dziesmas vārdi: Es nevienu nesaucu sev pusnakts pļavā līdz, bet, ja tu gribi, tad nāc. Vai tad attiecības ir vienīgas, kam es dzīvoju? – viņa varētu jautāt.”
1. sektorā dzimušai sievietei vēlams kopdzīvi veidot ar pēcpusdienā dzimušu vīrieti, kurš ļaus būt tev pašai, vienīgi dažreiz viņam izsaki savas vēlmes, jo, lai tās piepildītu, viņš būs gatavs gāzt kalnus un tas piešķirs viņa dzivei jēgu.
Tu esi ļoti patstāvīga sieviete, tev ir svarīgi visu izlemt pašai, tāpēc tev vairāk piemērots ir individuāls darbs, vari dibināt savu uzņēmumu. Tev ir svarīgs paš-novērtējums, neinteresē, ko citi domā par tevi, galvenais, lai tu patiktu sev un ar savu dzīvi justos apmierināta. Tava laimes atslēga ir mīlēt sevi. Tu zini savu vērtību. Esi samērā egoistiska, dzīvē vadies pēc savām interesēm, sajūtām, labuma, esi līdere, kas cenšas darīt to, kas pašai patīk.
„Ja tu mīli sevi, arī citi tevi mīlēs,” par 1. sektorā dzimušajiem saka Andris Račs. „Nav jābrīnās, ka blondīne, kas rūpējas tikai par sevi, vai egoists, kurš domā tikai par sevi, tiek bezgalīgi mīlēts. “Šajā sektorā dzimušās ir blondīnes labā nozīmē. Viņas mīl sevi un citi mīl viņas un to, kas viņās ir vērtīgs. Parasti visi mīl, iekāro to, kas ir vērtīgs. Iespējams, viņai nav svarīga augstākā izglītība, citu padomi, amati, viņa vēlas nodarboties ar to, kas viņu interesē, patīk. Citi varbūt brīnās – tev varētu būt vairāk naudas, slavas... Viņai piemīt apskaužama māka dzīvot sev. Kamēr es tevi mīlēju, tu nagus vīlēji. Sieviete patīk vīlēt nagus un vīrietis viņu par to mīl. Bet tas nenozīmē, ka šajā sektorā sieviete dzīvo uz vīrieša rēķina, viņa labi jūtas pie pašas nopelnītas mašīnas stūres. Tomēr viņa arī spēj piesaistīs sev labumu, jo viņai piemīt īpašs magnētisms, enerģētiski, ar sievišķīgu intuīciju jūt, kas viņai der, kas – nē.
1. sektorā dzimušos var laist pasaulē jau pusaudža gados, viņi nepazudīs.”
Dzīves lutekļi
„Paldies, ka es tev varu uzticēties, paļauties uz tevi, tevi mīlēt,”
šādi mīļotajam teiks sieviete, kas dzimusi priekšpusdienā. Viņai saderīga partija jāmeklē starp vakarā dzimušajiem.
„2. sektorā dzimušajiem bieži vien lielākais pārbaudījums pieņemt mīlestību tādu, kāda tā ir,” savā praksē novērojis Andris Račs. „”Viņš mani nepareizi mīl,” sūdzas sieviete. „Es gribu būt ar viņu kopā, bet viņš nāk ar savām dāvanām, bērniem no iepriekšējās laulības...” Māksla ir ne tikai mīlēt, bet arī pieņemt mīlestību. Ja priekšpusdienā dzimusi sieviete to spēj, viņai daudz ko saņem par velti.”
2. sektorā dzimušos sauc arī par ķeizariem, jo ķeizargrieziena operācijas tiek plānotas no rīta. Viņi ir dzīves lutekļi, izredzētie, citi viņus mīl. „Psihologi un astrologi ir vienisprātis – ķeizargriezienā dzimušos dzīve lutina. Ezoterikā pastāv viedoklis: cilvēks, kas dzimis bez piepūles, dzīvo siltumnīcas apstākļos. Tas gan nenozīmē, ka priekšpusdienā dzimušie ir sliņķi. Viņiem ir cita veida rūpes. Viņi biežāk nekā citos sektoros dzimušie man jautā, kas ir viņu dzīves jēga, uzdevums,” skaidro Andris Račs.
Ja tu esi dzimusi priekšpusdienā, tev piemīt organizatores, vadītājas spējas, tu spēj piesaistīt citu cilvēku radošo enerģiju, kalpošanu. Esi sabiedriska, bet vairāk domā par sevi, tevi rūp tava garīgā attīstība. Tu esi gatava ieguldīt savus spēkus, lielu darbu, lai tikai dzirdētu no citiem pateicības vārdus, no citiem saņemtu mīlestību. Tava lielākā laime ir būt mīlētai. Tu parasti nesaceri mīlestības vārdus, tos sacer tev. Pēc dabas esi jauka, laba, patīkama, ap tevi līp bērni, kaut ne vienmer tev ir laiks prieks viņiem.
„Priekšpusdienā dzimušie parasti apzināti nedomā paveikt ko labu, bet viņiem tā sanāk. Viņi ir dzimuši nevis, lai smagi strādātu, bet vadītu, organizētu, piesaistītu. Kas ir organizators? Cilvēks, kurš piesaista citu darbu. Diriģents nedzied, bet spēj piesaistīt daudzu cilvēku enerģiju. Par naudu viņam ir svarīgāk saņemt aplausus un mīlestību. Vai diriģents var izdzīvot no algas? Toties viņš var izdzīvo no enerģijas, ko saņem no koristiem. Šajā sektorā dzimušie ir arī dažādu pulciņu vadītāji, treneri. Kad viņu pašu bērni ir izauguši, viņi vēlas mieru, grib būt kopā ar domubiedriem, kas no viņiem neko neprasa kā pienākumu.
Šajā sektorā dzimušie ir pieraduši, ka viņus mīl, bet vai viņi paši ir spējīgi no sirds mīlēt? Priekšpusdienā dzimusi sieviete man saka – man ir tik daudz pielūdzēju, bet es nevienu no viņiem īsti nemīlu, vai es viņu mīlu tāpēc, ka viņš mani mīl, pret mani ir tik labs.
Viņa biežāk nekā citas saka: ja tev nepatīk, vari iet, es tevi neturu. Jo uz viņas roku gaida jau cits.
Kad viņai jautāju, ko tu sniedz otram pretī, iestājas klusums. Atbildes nav. Viņa nav dzimusi aplaimot otru, viņa ļauj sevi mīlēt. Un partneris ir laimīgs, ka viņš var viņu lutināt, dāvāt ziedus un dāvanas.
Šajā sektorā dzimušie māk lūgt. Un viņiem arī iedod. Diriģents lūdz kori dziedāt un tas dzied. Tas gan nenozīmē, ka viņiem viss dzīvē nāk viegli – viena diriģenta kļūda var izjaukt Dziesmusvētkus...”
Es tev nemieru, tu man mieru
„Mani nevar nemīlēt, bez manas mīlestības tu būsi nelaimīgs,” teiks pēcpusdienā dzimusī sieviete. Viņa šādi piesaista otru pusīti, iestāsta, ka bez viņas partneris nevarētu dzīvot, tā teikt, enerģētiski iebaro.
Ja tu esi dzimusi 3. sektorā, esi gatava ieguldīt savu enerģiju citu cilvēku dzīves uzlabošanā, sakārtošanā, pat glābšanā. Vēlies izmainīt sabiedrību, palīdzēt citiem atrast pareizo ceļu viņu enerģijas izlietošanai. Partnerība, enerģijas apmaiņa ir tavs dzīves mērķis. Tev gribas būt neaizvietojamai, jūties laimīga, ja bez tevis darbā vai mājās nevar iztikt. Tu esi dzimusi būt vajadzīga. Tev patīk būt materiāli nodrošinātai un, lai tev nekā netrūktu, esi gatava aktīvi un smagi strādāt.
Pēcpusdienā dzimušie ir juristi, grāmatveži, skolotāji, reklāmas speciālisti, mācītāji, banku darbinieki, nekustamo īpašumu mākleri.
„Šajā sektorā ir arī tie, kas ņem no kopēja katla, nereti ar lielo karoti,” pasmaida Andris Račs. „Pēcpusdienā dzimušie ir orientēti uz citiem. Viņi rīkojas ar citu materiālajām vērtībām, ir ieinteresēti gan dot, gan ņemt. Viņi iegulda naudu darījumos un piesaista finanses. Šajā sektorā ir arī bagāta vīra sievas, kas iegulda savu dzīvi vīra dzīvē un ir apmierinātas ar šādu statusu, jo no tā gūst labumu arī sev. Šādās atkarīgās attiecībās ir ieinteresētas abas puses. Tā ir apmaiņa ar enerģijām. Mīļotajam atliek vien pēcpusdienā dzimušajam pateikt, ko viņš vēlas, un viņš atkal ir gatavs smagi strādāt, lai tikai piepildītu partnera vēlmes. Šiem cilvēkiem patīk riskēt. Protams, riskanti ir arī ziedot savu dzīvi, atdod labākos gadus ģimenei, bērniem,” par 3. sektorā dzimušajiem filozofē Andris Račs.
Labākā partnerība ir ar 1. sektorā dzimušajiem. Pēcpusdienā dzimušajiem piemīt vairāk vīrišķā, naktī dzimušajiem – sievišķā, tālab šajā savienībā ir optimāla enerģija apmaiņa: es tev dāvāšu savu nemieru, bet tu man savu mieru.
„Trešajā kvadrantā esošie ir motivēti veidot ģimeni, viņi pat ir gatavi ieguldīt tās stabilitātē, nesūdzas, ja kādreiz ir grūti, rodas problēmas attiecībās, taču viņi arī raizējas, vai nav bezjēdzīgi zaudēt gadus mīlestības vārdā, vai otrs to novertēs.”
Vīrs vai darba devējs
„Es tevi mīlu,” šos vārdus vairāk par citos sektoros dzimušajiem ir tiesības teikt vakarā dzimušajiem.
Ja tu esi dzimusi laika posmā no pulksten 18 līdz pusnaktij, esi gatava mīlēt, dot, rūpēties, kalpot. Taču ne visiem, tiem, kurus uzskati savā dzīvē par svarīgiem. Tu esi radoša (lasi – dodoša). Skaistākais, ko vari radīt ir jauna dzīvība, tādēļ tev ir svarīgas mājas un bērni. Mīlestība, došanas prieks ir tava laime. Tev nav laika domāt par dzīves jēgu, savu dzīves uzdevumu, jo tu nemitīgi prāto, kā pagūt no viena darba uz otru. Tu daudz strādā, jo vēlies būt vajadzīga. Vari pat pamest vieglāku dzīvi, ja zini, ka citam vīrietim vai darba devējam esi vairāk vajadzīga.
„Vakarā dzimušie otru pusīti lai meklē starp priekšpusdienā dzimušajiem, jo viņi dodoši, radoši. Mīlestība ir radoša enerģija, no kā rodas bērni, māksla, darbs, mājas. Šajā sektorā ir dziedātāji, dejotāji, aktieri – visi, ka citiem vēlas dāvāt prieku, uzmanību, mīlestību. Viņu dzīves sūtība ir mīlēt, apdāvināt otru. Reizēm viņi saka: kā tad tā, es visu mūžu kādu esmu mīlējis, bet kas mani mīlēs? Jāsaprot, ka viņa mīlestība ir bez nosacījumiem, tā ir dodoša enerģija. Tas ir tāpat kā mīlēt bērnu, ne vienmēr arī pretī saņemot mīlestību. Vakarā dzimušie pret rīta cilvēkiem attiecas kā upe pret jūru. Es nevienu nelaimīgu upi neesmu redzējis. Jā, 4. sektorā dzimušas sievietes reizēm plosa bailes, vai viņas pietiekami stipri mīl(spēs mīlēt pareizi). Šīs bailes var novest pie tā, ka neiestājas grūtniecība.
Vakarā dzimušie ir motivētāki attiecībās, viņiem var būt vairākas attiecības, sānsoļi, jo viņi vēlas savā mīlestībā dalīties ar tiem, kas pēc tās ir izslāpuši. Viņiem var būt ārlaulības bērni, par kuriem viņi rūpējas,
Agrāk naktī dzimušai sievietei gandrīz vienīgā pašrealizēšanās iespēja bija laulība, bet tagad vīrs un bērni konkurē ar darba devēju. Sieviete, kura vēlas būt vajadzīga, uz ko var vairāk paļauties – vīru vai darbadevēju? Un vai darba devējs var paļauties uz 4. sektorā dzimušu padoto, ja viņš aizies pie konkurenta, kas viņu vairāk lūgs,” retoriski jautā Andris Račs.
Izlasot šo rakstu, varbūt tev šķitīs, ka vieglāka dzīve ir tavai draudzenei, kura mīl sevi, vai draugam, kuru citi mīl. Andris Račs atgādina: „Vieglāk ir dzīvot tiem, kas sevi nesalīdzina ar citiem. Laime ir vismaz četru veidu, bet tā var būt arī četri miljardi veidu.”
* Padomju gados dzimušajiem jāņem vērā laika pārbīdi – 1 stunda jāatņem nost. Piemēram, ja tu esi dzimusi 1972. gada 13. septembrī pulksten 18.30, tad piederi pie 3. sektorā dzimušajiem.
Atpakaļ