Dnb Nord bankas Barometrs 2010.gada decembris

Andris Račs, astrologs
Iepazīstoties ar „DnB NORD Latvijas barometra” rezultātiem, var saskatīt atsevišķas tendences, par kurām pēdējā laikā aizvien biežāk interesējas arī astrologu klienti.
Piemēram, pozitīvs signāls ir, ka iedzīvotāji jautā un apsver iespējas mainīt darbu, meklējot interesantāku nodarbošanos, cenšoties realizēt savus talantus un sapņus un gūstot gandarījumu. Šķiet, sabiedrība ir sapratusi, ka nav vērts gaidīt brīnumus un ka alga tuvākajā laikā neatgriezīsies „trekno gadu” līmenī.
Jauna tendence klientu un, manuprāt, kopumā sabiedrības vidū ir meklēt darba iespējas ārzemēs pragmatiski un bez emocionāliem iemesliem. Šāda iespēja tiek izskatīta kā alternatīva darbam Latvijā un viens no iemesliem vairs nav tikai bezdarbs. Salīdzinoši neliels skaits iedzīvotāju izvēlas doties peļņā uz ārzemēm, lai pilnveidotu sevi profesionāli vai izmantotu iespējas, kuras šeit nav pieejamas.
Decembrī un novembrī bijis vairāk jautājumu par mājokļa iegādi, nevis tikai par pārdošanu, kas iespējams varētu liecināt, ka valsts ekonomikā atgriežas stabilitāte un arī paši iedzīvotāji jūtas finansiāli drošāki. Tas arī sasaucas ar „DnB NORD Latvijas barometra” jautājumu par materiālā stāvokļa prognozēm nākamajam gadam – 42% uzskata, ka naudas būs aptuveni tikpat (2009.gadā tā domāja tikai 27%).
Vispozitīvākā ziņa ir, ka klienti sākuši domāt par uzņēmējdarbības uzsākšanu vai esošā biznesa paplašināšanu, kas, manuprāt, arī liecina par zināmām valsts ekonomikas stabilitātes iezīmēm.
Bet kopumā var secināt, ka iedzīvotājiem ir mierīgs un pragmatisks skatījums uz ekonomiskajiem procesiem, nelolojot ilūzijas un apzinoties reālās iespējas.

 Atpakaļ
Seko: Facebook