Neatkarīgā rīta avīze 2011.decembris

 Lēnāk brauksi, tālāk tiksi

Santa RAITA, tālr. 67886834

«Vārnas ķērc un suņi rej, bet Latvija mierīgi virzās uz priekšu. Mums arī der tikai mērena attīstība, jo – vēl viens uzrāviens, un mūsu var arī nebūt. No pārāk ātras braukšanas mēs izslīdam pa grāvjiem,» ielūkojies zvaigžņu kartē, saka pazīstamais astrologs Andris Račs. Viņaprāt, Latvijas Republikas Satversmē vajadzētu ierakstīt: lēnāk brauksi, tālāk tiksi! Jau tradicionāli mēs Jauno gadu iesākam, taujājot astrologam, ko mums sola 2012. gads.

Karš Eiropā nedraud
Tieši pirms gada Neatkarīgās lasītājiem Andris Račs prognozēja, ka 2011. gads būs ļoti pretrunīgs un pasaulē turpināsies jostas savilkšanas tēma, ka līdz pat 2012. gada beigām visā pasaulē būs jūtams piesardzīgums ar finanšu līdzekļiem. Arī šogad tie zvaigžņu spēki, kas grib ieviest kārtību, vēl desmit mēnešus strādās maksimālā režīmā: tiks norādīts uz visu, kas ir nepareizi, viss nepareizais tiks celts dienasgaismā. «Vēl desmit mēnešus nekur nevarēs izsprukt – ne grieķi, ne viņiem līdzīgi domājošie. Nu jau par to runā diezgan atklāti, ka pasaulē cīnās divi pretēji spēki: vieni, kas grib ieviest kārtību, ko pārstāv vācieši, un otri, kas grib dzīvot uz burbuļiem – pārdodot to, kas vēl nav radīts, kas varbūt nemaz nav slikti, jo tieši viņi veicina virzību un attīstību, dodot cerību, ka rīt viss būs labi,» spriež Andris Račs. Viņš turpina: «Šie abi spēki ir cīnījušies jau sen, un mēs zinām, ar ko tas beidzās pagājušā gadsimta vidū. Ar ko? Ar Otro Pasaules karu. Vācija gribēja ieviest pasaulē kārtību, bet... nu, nesanāca. Nē, šī cīņa nedraud ar karu Eiropā, bet ar zināmu Eiropas sadalīšanos divās grupās, citādi domājošajos jau nu gan,» uzskata pieredzējušais astrologs.

Būs grūti dzīvot uz parāda
«Mēs jau esam paziņojuši, ka ejam koalīcijā ar vāciešiem – kā toreiz, tai karā. Nu jā, ideoloģiski esam par kārtību, kā vairums ziemeļu valstīs dzīvojošie. Respektīvi, par kārtību, kas paredz nepopulāru lēmumu pieņemšanu, griešanu. Mūs, kas pie ekonomiskās ziemas jau esam pieraduši, tas nepārsteidz, bet pasaule pie tā nav pieradusi, jo tā grib dzīvot uz parāda. Taču turpmākos desmit mēnešus to būs grūti izdarīt,» zvaigžņu kartē lasa Andris Račs. Viņš saka: oktobrī zvaigžņu spēku samērs izlīdzināsies, un 2013. gada vidū virsroku atkal gūs cerību devēji. «Jo planēta, kas visu bremzē – Saturns –, šobrīd izpaužas ar maksimālu varenību. Viss tiek samazināts, tiek spiests uz iekšējām rezervēm. Latvija akūtā veidā to jau piedzīvojusi, latvietis pie tā jau pieradis, bet tai pasaulei, kas savu labumu būvējuši uz ekspansiju, uz spekulācijām, šis process, protams, nepatīk.»

Jāpieņem nepatīkami lēmumi
Andris Račs stāsta: arī eiro ir pakļauts Saturna ietekmei. Eiro valūtas ieviešanas datums – 1999. gada 1. janvāris – neizceļas ar labu astroloģisko kvalitāti. Ar tik vāju Saturnu ik pa laikam esot gaidāmi satricinājumi. «Šoruden eiro sākās «pusaudžu krīze» – Saturna-Saturna ilgstoša opozīcija. Tas ir ļoti draudīgs aspekts,» apgalvo astrologs. «Es jau to neesmu izdomājis, bet nu prāta darbs tas nebija – šajā datumā ieviest eiro. Tāds horoskops... es nesaprotu, it kā kāds speciāli Eiropai to būtu iesmērējis...»
Eiro krīze, kas iesākās pērnajā rudenī, ilgs līdz pat šā gada septembrim. «Šai laikā eiro kūrētājiem būs jāpieņem izšķiroši un nepatīkami lēmumi, citādi eiro gaida ļoti bēdīgs scenārijs. Šāda eiro krīze var izrādīties pat pēdējā, tas var arī aiziet pa burbuli. Vai arī kā pusaudzim tam beidzot jāatdalās no mammas – no vājākajiem eiro dalībniekiem. Un tas jādara tūlīt, kamēr nav par vēlu!» brīdina astrologs. «Normāli būtu, ka tagad, kad ir sataisītas ziepes, tās tiktu risinātas, lai līdz septembrim viss atrisinātos. Bet tad jau redzēs, kā tie onkuļi lems,» nosaka Andris Račs.
Viņš izpētījis, ka eiro horoskops būvēts uz optimismu, nevis uz kontroles mehānismu. «Ir tikai cerības, ka viss būs labi. Ir pozitīvisms. It kā jau liekas, ka ekonomiku vada nopietni cilvēki, taču patiesībā visa pasaules ekonomika tiek būvēta uz emocijām. Par to liecina arī eiro horoskops: onkuļi glītos uzvalkos nopietnām sejām saka, ka viss būs kārtībā. Kaut gan astroloģiski visu to pasākumu varētu arī ļoti apšaubīt.»
Andris Račs eiro horoskopu salīdzina ar ātrgaitas kuģi, kas stipri šūpojas. Savukārt par mūsu latu viņš saka: tas ir diezgan stabils kuģis, ātri uz priekšu gan neiet, bet nogrimt arī nevar. «Ar latu viss būs mierīgi, vismaz līdz 2014. gadam,» piebilst astrologs, sakot, ka cilvēki grib, lai vismaz kaut kas ir stabils – tad nu šogad vienīgais, kas būs stabils, būs lats.

Iesāksies lielā atelpa
«Var teikt tā: šogad pasaulē iesāksies lielā atelpa. Augšupejas iedīgļi gaidāmi gada beigās, un no 2013.gada vidus līdz 2018. gadam atkal būs vērojama attīstība. Neteiksim, ka atgriezīsies treknie gadi, bet tāds labs cauraudzītis gan ir gaidāms. Atkal varēs būvēt,» astrologs pasmaida, piebilstot, ka cilvēkiem gan ir raksturīgi aizmirst iepriekš pieļautās kļūdas.
«Pirmajā pusgadā situācija Latvijā būs normāla. Lai arī vārnas ķērc un suņi rej, Latvija mierīgi virzās uz priekšu. Un te jāsaprot viena fundamentāla lieta, patiesībā, tā būtu jāieraksta Latvijas Republikas Satversmē – ka mums, Latvijai, der tikai mērena attīstība. Tikko ātrums tiek pārsniegts, viss uzreiz bremzējas. Vēl viens šitāds uzrāviens, un Latvijas var arī vairs nebūt. No pārāk ātras braukšanas mēs izslīdam pa grāvjiem – pa labi, pa kreisi,» stāsta Andris Račs.
Astrologs apgalvo: mērena attīstība sagaidāma līdz jūnijam, un tas esot jauki, jo pēc tam sāksies... jukas. Astrologs pieļauj, ka «jukas» varbūt arī nav tas precīzākais vārds, bet visa pasaule šai laikā dzīvos daudz viedokļu diskusijās, būs daudz dažādas informācijas, un cilvēkiem tiks jaukta galva. «Diemžēl attīstības spēki šai laikā būs vāji, bet konsolidācijas spēki turpinās būt stipri,» norāda Andris Račs.

Pasaules gals ir atcelts
Lai pieliktu punktu nebeidzamajām runām par šogad 21. decembrī pareģoto pasaules galu, taujāju astrologam, ko rāda zvaigznes. Andris Račs apgalvo, ka astrologi pasaules galu nav prognozējuši, un arī zinātnieki, kas nodarbojas ar seno indiāņu cilts maiju kultūras pētniecību, pauduši uzskatu, ka maiju civilizācijas kalendāra beigas neliecina par pasaules galu.
«2012. gada nogales zvaigžņu karte nerāda neko ļoti, ļoti zīmīgu. Planētu izvietojuma dēļ ir zināms sasprindzinājums, taču šāds planētu izvietojums nav reta parādība. Katrā ziņā, 2012. gada decembra zvaigžņu stāvoklis nobāl 2000. gada planētu izvietojuma priekšā,» pasmaida Andris Račs.

Pūķis sola aizsargāt
Pēc Austrumu kalendāra iepriekšējais bija Baltā Kaķa (metāliskā Truša/Zaķa) gads, bet šis būs Melnā Pūķa gads, un tas sāksies 23. janvārī. Ja Kaķis saka: eju kur gribu, kas nozīmē – kā vēl nekad ir jāpaļaujas uz sevi, tad Pūķis, kas Ķīnā ir svēts simbols, sola gan garīgu attīstību, atbalstu un aizsardzību, gan brīdina būt piesardzīgam – jo ar savu vareno pirmatnējo spēku tas sev apkārt visu var arī sadedzināt.
Andris Račs ar Austrumu kalendāru nestrādā, tāpēc to detalizēti neiztirzā, taču piebilst, ka jau gada vidū Pūķis savu ietekmi zaudēs, lai pamazām savu vietu atdotu Čūskai. Un, atšķirībā no eiropiešu uzskatiem, ka čūska ir ļaunuma iemiesojums, Austrumos tā tiek uzskatīta par labvēlīgu dzīvnieku, kurš simbolizē gudrību un labestību.

Dombrovskim viss stabili
Nesteidzoties notikumiem pa priekšu, lūdzu astrologu atklāt, kā Pūķa gadā zvaigznes sastājušās mūsu Valsts Prezidentam. «Strēlniekam Andrim Bērziņam zvaigznes ir labas. Grūtākais ir pats sākums, bet turpmāk viņam zvaigznes ir stabilas visu prezidentūras laiku.»
Papētījis arī citu valstsvīru zvaigžņu kartes, Andris Račs stāsta: «Rīgas pilsētas mēra Nila Ušakova reitings būs čābisks un turpināsies čābiskoties. Viņš ir iegādājies biļeti uz amerikāņu kalniņiem, un starts jau ir dots: augšā, lejā, augšā, lejā... Viņam gaidāmi ļoti grūti ziemas mēneši: iespējams, aiz muguras notiks mēģinājumi pārņemt no viņa varu, kas, starp citu, var izdoties. Pavasarī Dvīnis Nils Ušakovs atgūs savu harizmu, taču rudens nāks ar atkal jauniem pārbaudījumiem.Pēc tam viņa reitingi augs, tā ka pasvaldibu velēšanās būs atkal kārtībā»
Savukārt Ministru prezidentam Lauvam Valdim Dombrovskim Pūķa gads sola stabilitāti.
Stabila situācija gan nebūšot bankām, kas būvētas uz cerībām, ka «gan jau kaut kā». «Latviešu tautai ļoti jādomā, kurā bankā naudu glabāt,» uz piesardzību mudina astrologs. Viņš gan nevar pateikt, kura ir tā drošā banka, jo tas prasa rūpīgi pētīt gan visu banku īpašnieku datus, gan to informāciju, kad bankas dibinātas.

Tādus apstādina lode
Bēdīgi slavenā Latvijas Krājbankas akcionāra Vladimira Antonova personas datus Andris Račs uzzinājis tikai pēc tam, kad bankas darbība jau tika apturēta. «Otru tādu avantūristu un afēristu jāpameklē. Es pat nezinu, kā lai viņu nosauc,» ieskatījies Dvīņa Vladimira Antonova zvaigžņu kartē, noteic Andris Račs. «Tāds tips... Bandīts. Tādus apstādina tikai lode. Viņam ir zagļa loģika: muļķi, paši vainīgi, ka ticat! Vajag skatīties, kam uzticēt savu naudu... Es daru, kā gribu!»
Taujāts, vai zvaigznes arī parāda, vai Vladimiram Antonovam būs jāatbild par savu noziegumu, astrologs atteic: «Kritiskas situācijas ir garām, bet kaut kas melns savelkas vasaras otrā pusē. Uzrādās slēpņi, un viņš paliek slēpnī. Viens no slēpņiem ir cietums, bet es neredzu, ka tas būtu cietums. Laikam, ja izdzīvos, tad noslēpsies.»

Karmisko parādu laiks
«Nopietni zvaigznes izvietojušas Zaļo un Zemnieku partijas līderim Svariem Aivaram Lembergam: Saturna atgriešanās (no 2011. gada decembra līdz 2012. gada augustam) ir karmisko parādu laiks. Šādā posmā katrs saņem pēc nopelniem. Tas, kas notiks, reāli atainos iepriekš pelnīto – vai tas būs kas labs vai slikts, to rādīs laiks. Vismaz beidzot būs skaidrība!» stāsta Andris Račs.
Viņš izpētījis, ka arī Vēzim Augustam Brigmanim Saturna ilgstoša kvadratūra pret Sauli neko vieglu nesola – līdz nākošā gada augustam. «Mierinājumam: Zaļo un Zemnieku partijas līderim Aivaram Lembergam tautas atbalsts nemazināsies – tas būs arī 2012. gadā!»

Ambīciju pārņemti bāliņi cīnās
«No Auna Valda Zatlera šogad tik spilgti notikumi, kādi bija pērn, vairs nav sagaidāmi, bet no Auna Klāva Olšteina gan vēl zilus brīnumus varam sagaidīt. Viņš ir diezgan spilgta personība. Būtībā viņš tikai nākamā gada beigās sasniegs astroloģisko pilngadību, un, manuprāt, līdz 29,5 gadiem (Saturna cikls) Saeimā vispār nevienu nedrīkstētu ievēlēt. Jo, ja tev ir kādas saistības, nevar visu darīt uz savu galvu – vajag vairāk runāt ar konsultantiem, apspriesties. Futbola laukumā var tā pateikt: es ar jums vairs nespēlēšu! Varbūt Olšteins arī gribētu paiet malā, bet viņš nepaies, jo viņš ir riktīgs Auns – visiem Auniem Auns. Zatlers nobāl viņa priekšā,» stāsta Andris Račs, piebilstot, ka jaunais censonis Olšteins nekur nevarēs sastrādāties – visur viņu «nedemokrātiski» apspiedīs. «Auniem jau tāda demokrātija: kurš man nepiekrīt, tas nav demokrātisks. Viņš vienkārši grib būt līderis – galvenais.»
Savukārt Valdim Zatleram jaunas vilšanās šogad nav sagaidāmas, taču viņa vadītā partija gan gada beigās var beigt pastāvēt, vai arī – nomainīsies tās vadītājs.
«Tas viss jau būtu tikai smieklīgi, ja neizšķirtos latviešu tautas liktenis: kamēr jauni ambīciju pārņemti bāliņi cīnās, kuram lielāka teikšana, krievi apvienojas,» rezumē astrologs. Viņaprāt, šai situācijā vietā ir krievu sakāmvārds: lomaķ ņe stroiķ – uzcelt ir grūtāk, nekā sagraut. «Jācer, ka Strēlnieks Bērziņš ar Lauvu Dombrovski spēs šos nolikt pie vietas!»

Hops un bankā naudas nav
Šā gada prognoze jādala divās daļās: vienas lielas izmaiņas gaidāmas jūnijā, otras – oktobrī. «Visdinamiskākās pārmaiņas joprojām skars Aunu, Vēzi, Svarus un Mežāži, tikai šogad akcenti ir pārnesti uz šo zīmju trešo dekādi. Tas nozīmē, ka strukturālas izmaiņas dzīvē sagaidāmas no 10. līdz 20. aprīlim dzimušajiem Auniem, no 10. līdz 23. jūlijam dzimušajiem Vēžiem, no 10. līdz 23. oktobrim dzimušajiem Svariem, un no 10. līdz 21. janvārim dzimušajiem Mežāžiem. Lai gan – arī pārējiem šais zīmēs dzimušajiem dzīve joprojām būs dinamiska. Līdz pat oktobrim. Pēc tam kārta būs nākošajiem,» atklāj astrologs.
Viņš atgādina, ka pērn piemēri tālu nebija jāmeklē, ka šajās zīmēs dzimušie izjuta ļoti straujas pārmaiņas. «Hops un Mežāzim (Raimondam Paulam) bankā naudas vairs nav! Hops un Auns (Valdis Zatlers) vienā mirklī bija zirgā un tikpat ātri no tā tika nomests! Hops- un Svari (Andrejs Žagars) nav vairs operas vadītājs.
Savukārt nākamie, kas stāv rindā uz strukturālām izmaiņām savā dzīvē, ir aprīlī dzimušie Vērši, jūlijā dzimušie Lauvas, oktobrī dzimušie Skorpioni un janvārī dzimušie Ūdensvīri. Tiesa, kamēr viņiem pieleks, ka kaut kas dzīvē ir jāmaina, paies pāris gadi. «Astroloģijā tipāži tiek iedalīti mainīgajos un nemainīgajos, un šie ir tā saucamie nemainīgie, kuri uz pārmaiņām parasti nereaģē. Iespējams, sākumā viņi nekādas pārmaiņas arī nejutīs, taču šis process divu gadu garumā, kura laikā viņi būs spiesti kaut ko mainīt, tomēr sāksies. Jau šā gada pēdējos mēnešos,» atklāj Andris Račs. Viņš gan aicina ieskatīties arī uzņēmumu reģistru datos, jo šīs prognozes attiecināmas ne tikai uz cilvēkiem.

Maijā dzimušie vislaimīgākie
Maijā dzimušie Dvīņi (vēl arī līdz 5. jūnijam dzimušie) šogad būs vislaimīgākie. Labs pirmais pusgads arī maijā dzimušajiem Vēršiem. Labs zvaigžņu stāvoklis šogad ir arī septembra Svariem, kuri, iespējams, jau ir noilgojušies pēc labākiem laikiem – viņiem ilgi bija grūti. «Precīzāk būtu teikt, ka Svariem ies raibi, viņi joprojām ir riska grupā, taču tieši šogad būs jūtama jau būtiska uzlabošanās,» precizē astrologs, sakot, ka komplicēts gads gaidāms janvāra Ūdensvīriem – viņiem būs gan labi, gan slikti.Atpakaļ
Seko: Facebook