Saruna žurnālā Deko 2012.gada decembrī

 Ko nesīs 2013. gads?

Prognozē astrologs Andris Račs

Draugu būšana
Gada pirmajai pusei būs raksturīgs virzība uz āru –komunikāciju un draudzēšanos. Lecam uz velosipēdiem un kaut kur braucam! Rīkojam pikniku! Satiekamies restorānā! Ceļojam uz vietām, kur vēl neesam bijuši! Tam visam raksturīgs vieglums – sarunājam un darām.

Pagaidām uz pagaidām
Kamēr valdošo noskaņojumu var raksturot ar pagaidām, tikmēr nav ko apkrauties. Drīzāk tiks iekārtoti askētiski interjeri. Ritenis un krēsls – ko vēl vairāk vajag? Īrēšana šobrīd astroloģiski ir topā, un 2013. gada pirmajā pusgadā nekas nemainīsies. Cilvēki ir gatavi dzīvot ar domu – pienāks laiks, tad paskatīsimies. Kad šis pagaidām nākamā gada vidū sasniegs kulmināciju, sāksies pretējs process – noguruši no nenoteiktības, cilvēki sagribēs savu skaidru vietu, kur rast drošības sajūtu.

Mikro treknais gadiņš
Izskatās, ka ir cerība uz īsu un tiešām salīdzinoši nelielu optimisma oāzīti uz gadu (varbūt mazliet ilgāk). Pasaules ekonomiku vada optimisms vai pesimisms. 2013. gada vidū optimisms ņems virsroku, un tas tiešā veidā iespaidos banku darbību. Ir cerība relatīvi vieglāk saņemt kredītu.

Groži kļūs vaļīgāki
Ir divi spēki – attīstības un kontroles. Otrais treknajos gados bija maksimāli maz, kamēr attīstības – daudz. Pēdējos četrus gadus viss mainījās uz pretējo pusi, taču no 2012. gada rudens attīstības spēku ietekme atkal sāk pieaugt. Tas nozīmē, ka groži atkal varētu kļūt mazliet vaļīgāki.

Ko izdarīt?
Cilvēka dvēselei 2013. gadā vērts iemācīties pa īstam atpūsties. Un tam ne vienmēr vajag naudu. Faktori, kas ietekmē masu uztveri un noskaņojumu, būs labvēlīgāki tam, lai ieietu sevī un izprastu, kas īstenība sniedz mieru?

Ekonomēt
Ekonomēšana nebeigsies vēl ļoti ilgi (runa nav pat par gadu desmitiem). Kad tad dzīvot? Ar to jāsamierinās – pakaļdzīšanās es tagad nopelnīšu vairāk un tad dabūšu mieru – ir ilūzija. Mierīgākie to sapratīs vieglāk, nemierīgie – nesapratīs ne nākamgad, ne arī vēlāk.

Pirkt zemi?
2013. gadā vērts investēt īpašumā tad, ja ieguldāt savā nākotnes dzīvesvietā. Spekulatīviem darījumiem šis nav laiks, ja vien neesat ekstra apsviedīgs.

Mūsu dizaina gads?
Neuzspēlētība un dabiskums nākamā gada vidū sasniegs kulmināciju. 2013. gads varētu būt vēl viens gads, kurā var izbaudīt vienkāršību, kas pēc tam var nebūt vairs modē. 2014. gads jau nāks ar greznību.

Debesskrāpju nebūs
Treknajos gados uz augšu tiecas uguns elements. Šobrīd planētas nav sagrupējušās tā, ka uguns dominētu. Tas nozīmē, ka debesskrāpjus Rīgā diez vai nākamgad būvēs. Arhitektūrā saglabāsies cilvēciskums kā ērtība pāri formai.

Nelielā atgriešanās
Populārāk kļūs atgriezties uz Latviju, nevis aizbraukt.

Ēdu, ko saprotu
Es saprotu, ko lietoju, nevis izrādos kādam. Tas attiecināms, piemēram, uz ēdienu. Atvērts, saprotams – pēc šāda principa cilvēki izvēlēsies restorānus.

Norobežošanās
2013. gada nogalē labi klāsies aizkarniekiem, jo aktuāla kļūs relatīva norobežošanās. Arī stiklojums arhitektūrā varētu samazināties.

Vilks uz mājām
Gada beigās vairāk vilks uz mājām. Pieaugs vajadzība pēc drošības sajūtas, un mājas arhetipiski ir vieta, kur to gūt. Drošības sajūta domāta vairāk sajūtu līmenī – kā ilgas pēc tā, kas kādreiz ir bijis (vai kādam nekad vēl nav bijis un gribas to sajust).

Raibs un zaļš
Pirmā gada puse izskatās raiba – aktuāla jautra, nepretencioza toņu gamma. Otrajā daļā līdz ar mājīgumu iezīmējas zaļais tonis, kas gādā par miera un drošības sajūtu.

 

 

 

 

 Atpakaļ
Seko: Facebook