KLUBS/jūlijs/Tas ir interesanti 2010.gada pavasaris

MEKLĒJAM STIPRĀKO saite uz interviju
jeb
Ko politiķiem sola zvaigznes?

Astrologs Andris Račs: „Ziniet, ir tādi cilvēki, kuriem grūti ir labi. Un ir tādi, kuriem viegli ir labi. Kas attiecas uz politiku – tur ļoti vieglas dzīves meklētāju vienkārši pēc definīcijas nav.”


KLUBS dodas pie Latvijas spēcīgākā astrologa ANDRA RAČA ar vēlmi noskaidrot, ko tad kurai partijai šoruden zvaigznes sola.

Izrādās: lai noskaidrotu tādas lietas, praksē nav vis tik svarīgi, kurā datumā partija dibināta, bet gan kādas ir katras „lokomotīves” individuālā veiksmes vai neveiksmes līkne. („lokomotīvju” dzimšanas datus tad arī nosūtījām (cienījamajam) astrologam). Intereses pēc painteresējāmies arī par pāris personām, kuras it kā šajās vēlēšanās pat netaisoties kandidēt, bet kuru personiskās astroloģiskās līknes vienalga varētu ietekmēt viņu partijas izredzes.

 

Jānis Urbanovičs.
Jāatzīst, ieraugot viņa horoskopu, pats esmu mazliet pārsteigts, bet tiešām stipra personība. Spējīgs ne tikai būt opozīcijā, bet arī uzņemties atbildību. Vismaz kaut kādā sākumposmā, jo pēc tam tas viņam varētu vairs arī nebūt tik interesanti.
Viņa izredzes ir tādas, ka vasarā reitings varētu pat ļoti celties un it kā viņš jau varētu pasūtīt sedlus savas baltajam zirgam, taču… Sākot ar augustu un arī tieši vēlēšanu laikā situācija vairs nav tik laba.
Viņa lielākā problēma varētu būt: pārāk tiešs, Auns taču tomēr. Viena lieta ir Ušakovs, kurš ir labs pret visiem (tas nav viņa nopelns, viņam vienkārši ir tāds horoskops), pavisam cits stāsts Urbanovičs, kurš jau nu galīgi nav labs pret visiem. Muļķis viņš nav, tas ir skaidrs, tomēr katram ir sava enerģija, ko nevar noslāpēt. Urbanovičs vēl izcelsies, visticamāk, kāds viņu izprovocēs uz pārāk lielu atklātību. Rezultātā viņam varētu būt tāds pats liktenis, kas tagad-opozīcijas lideris. Viss šis gads un arī nākamā ziema savā ziņā ir viņa zvaigžņu stunda. Izņemot, kā jau teicu, tieši pašu priekšvēlēšanu laiku.
Nešaubos, ka viņu nebaida grūtības. Taču jau atkal – viņš nespēj ar visiem sastrādāties, tāpēc pozīcijā viņam, visticamāk, nenokļūt.

Ainars Šlesers.
Piedodiet, bet viņam jau astroloģiskajā kartē ierakstīts – kurš gan cits. Laikam gan nav mums Latvijā otra pēc varas tik kāra cilvēka. Skaidrs arī, ka nācis viņš ir uz ilgu laiku. Es viņa zvaigžņu stāvokli vēroju jau sen, vēl no viņa pirmās ministrēšanas laika, bet par viņa zvaigžņu stāvokli šovasar un uz vēlēšanu laiku man jāatzīst – tīri labs. Un līdz kādam 1012.gadam tāds arī turēsies. Taču atkal – kas viņam pašam ir labs? Varbūt viņš grib balsu vairākumu.
Tāpat kā Urbanovičs, Šlesers no atbildības nebaidās, tā ir tā labā lieta. Taču – šis cilvēks var būt laimīgs tikai tad, kad iegūst absolūtu varu. Vara viņu interesē pat vairāk nekā nauda. Viņa horoskops ir arī ārkārtīgi interesants no ezotēriskā viedokļa. Ja mēs ticam iepriekšējām dzīvēm – daudz sastrādājis gan laba, gan ļoti nelaba.
Īsi un skaidri – tie savi 5% jau viņam spīd. Bet ne jau nu viņš pie tiem apstāsies. Viņu vislabāk raksturo vārds neatlaidība. Arī tādā nozīmē kā ne-atlaist.

Einārs Repše.
Cik saprotu, šajās vēlēšanās Repše vairs nav „galvenais” un laikam pat negrasās kandidēt, taču viņa gaitām es sekoju vēl ilgāk nekā Šlesera, jau pirms neatkarības gadiem. Personība visnotaļ cienījama. Bet viņam ir tāds liktenis: viņš nekad nebūs labais. Atšķirībā, piemēram, jau atkal no tā paša Ušakova (starp citu, arī Ušakova reitingi tuvākajos gados nevar celties tā vienkāršā iemesla pēc, ka nevar celties).
Repše grib cīnīties un labais viņš nemaz negrib būt. Kompromisu māksla galīgi nav viņa formāts, bet viņu arī nemaz nepadara nelaimīgu tas, ka viņš nav labais. Viņš nebaidās būt nepopulārs, tieši tāpēc nepiekopj populismu. Repše vienmēr būs tāds, kāds ir. Uz vēlēšanu laiku viņa reitings samazinās.
Maza atkāpe – esmu pētījis arī viņa drauga Dana Titava horoskopu. Ļoti interesants tandēms. Astroloģisks tandēms, tāpēc nemaz nebrīnos, ka viņi ir tā saistīti. Jā, bet ir tādi politiķi, kuri paredzēti tam brīdim, kad ir slikti. Un Repše ir tāds politiķis. Tāpat kā Godmanis.

Solvita Āboltiņa.
Viņas zvaigžņu stunda ir pagājušais gads un šī gada sākums. Spožāk viņa vairs nevar spīdēt. Un izskatās arī, ka labi, ja spēs to spožumu līdz vēlēšanām noturēt.
Atbildot uz jautājumu, ko viņa meklē politikā, atbilde ir – viņai mājās nav, ko darīt. Viņa ir sociāli ļoti motivēts cilvēks. Starp citu, tieši tāpat kā Repše, tāpat kā Urbanovičs. Jums būs jānotic man uz vārda, ka tas nav angažēts teksts – un tas nav angažēts teksts - , bet gan Repšem, gan Āboltiņai patiešām rūp, kas notiek ar šo valsti. Cits jautājums – ko viņi saprot no saimnieciskām lietām. Bet vada Āboltiņu atbildības sajūta. Āboltiņa arī ir ilgspēlējošs spēlētājs politikā, jo viņai ir motivācija. Līdzīgi, starp citu, kā Repšem – viņš jau var teikt, ka iet no politikas prom, bet tā viņš ies un nāks atkal atpakaļ, viņš nemaz nevar nostāvēt malā, jo viņam rūp, kas notiek ar Latviju. Ar Āboltiņu ir līdzīgi. Cits jautājums: Saeima taču nav vienīgā forma, kā būt sociāli nozīmīgam.
Rezumē: pirms vēlēšanām zvaigznes nekādu pacēlumu nesola, lai gan kopējais zvaigžņu stāvoklis vienalga ir labvēlīgs. Tā kā varat piebiedroties. Taču brīdinu – šim cilvēkam piemīt zināms vēsums. Tāpat kā kolēģei Kalnietei. (Bet politikā jau kopumā valda vēsums.) Ir sirsnīgi cilvēki un ir tādi, kas stingri novelk robežas. Lūk, starp Vienotības politiķiem to robežu vilcēju ir īpaši daudz. Taču jau atkal – redziet, tie, kas māk robežas novilkt, tie parasti arī likumu ciena. Par Āboltiņu vēl jāsaka – stiprs cilvēks. Kas starp Zivīm nav bieži sastopams, taču viņa jau vispār nav tipiska Zivs.

Aigars Štokenbergs
Viņa paša personīgās izredzes uz vēlēšanu laiku es nevērtētu augstu. Savukārt, runājot par viņa astroloģisko portretu – skaidri redzams, ka viņam ir ko teikt PRET. Jūtīgs pret visu, kas ir taisnīgi, kas netaisnīgi. Bet – ir pilnīgi skaidrs, ka pašam nav saprotams, pie kā tad īsti grib pieturēties, tāpēc arī varbūt tieši tādā multiveidojumā viņam arī ir vieta. Cilvēks, kurš derīgs vienam projektam, taču Saeimā ir 4 gadi – viņš pa šo laiku var nomainīt savas domas trīs reizes, attiecīgi arī partijas. Tas, ko viņam pārmet – tieši tas arī ir redzams viņa astroloģiskajā kartē. Viņš nevar izturēt, ja kaut kas notiek nepareizi. Taču, lai Štokenbergs man piedod, bet izskatās, ka „visi pārējie nesaprot, bet es nāku ar Vēsti. Tikai tie cilvēki nesaprot…” Labāk būt par ģēniju, nekā vienkārši iet uz darbu un strādāt, jo - nē, ikdienas darbs nav viņam. Ja Šlesers grib, lai viņu novērtē pēc summām un amatiem, tad Štokenbergs alkst cita novērtējuma – viņš vēlas būt intelektuāli pārāks. Es gan viņam politikas vietā ieteiktu padomāt par kritiķa un eksperta darbu, taču kopumā ir redzams – arī viņš ir nācis uz ilgu laiku. Tāpēc, ka arī viņam ir spēcīga sociālā motivācija – kas vispār raksturīgs 60.-to gadu sākumā dzimušajiem. Nebrīnīšos, ja 2011.gada sākumā Štokenbergs nāks ar kādu jaunu iniciatīvu. Jo laimīgs viņš jūtas nevis kaut ko saglabājot, bet uzsākot kaut ko jaunu.

Andris Šķēle.
Nemiers un vara viņu vada. Viņa galvenā problēma, atšķirībā no citiem ir… (ilgi klusē) Šis cilvēks sevi sadedzina. Un mierā nodzīvot ne grib, ne var. Viņam ir mednieka daba. Kā mēs visi labi zinām, dzīvnieku pasaulē ir zālēdāji un ir tie, kas zālēdājus ķer rokā – Šķēle ir otrais variants. Kas attiecas uz morālās atbildības latiņu, izteikšos korekti – tā ir savādāka nekā pārējiem. Šim cilvēkam robežas ir pārbīdāmas un mērķis attaisno līdzekļus. Pie tam arī izdoma šajā ziņā ir spēcīga. Un vispār ļoti talantīgs cilvēks.
Par vēlēšanām – viņa individuālās izredzes ir mērenas, (pat mazas.) Bet atbildot uz jautājumu, vai viņš pats būs apmierināts ar to, kādi būs rezultāti – jā. Jo viss jau ir salīdzināms. Un salīdzinot ar 2009.gadu, kas viņam ir bijis ārkārtīgi kritisks, var teikt: pēc neražas un problēmām normāls gads liekas kā veiksme. Taču šo veiksmi vairāk varētu salīdzināt ar to, kā cilvēks jūtas pēc ļoti smagas slimības, vienu rītu pēkšņi pamostoties – un vairs nesāp. Skatoties uz priekšu, Šķēli gaida kopumā labs 2010.gads.
Mednieka daba vispār dzīvē – noķert medījumu un atkal prom. Jā, arī tāda var būt mīlestība: kā cīņa par mamutu (un kā nauda). Visādi citādi – te es esmu, dzīvojiet man līdzās un atbalstiet. Viņš būtiski atšķiras no citiem kandidātiem… Nē, tomēr neteikšu, tas jau ir pārāk personiski.
Īsumā: ja zvaigžņu stāvokļi var būt labi un var būt slikti, tad Šķēlem sliktie tagad ir garām. Šobrīd zvaigznes gan iesaka šim tankam apstāties un iziet tehnisko apkopi. Taču šis cilvēks nespēj apstāties.

Augusts Brigmanis.
Uz varu diezgan tendēts un patiesībā arī ļoti stiprs cilvēks. Viņa miermīlīgā āriene ir maldīga, bet piekoptā politika – kas atklāti nekļūdās, to netiesā-absolūts Repšes pretpols. Viņa personīgās izredzes šajās vēlēšanās es vērtētu kā ļoti augstas. Tā kā, ja gribat droši iekļūt šajā Saeimā, biedrojieties ar viņu. Taču atcerieties – mušu viņš var nosist, viennozīmīgi var. Ušakovs, piemēram, nevar. Līdzībās, protams. Uzbrukuma taktikas var būt dažādas, partizānu karā arī var ļoti labi uzvarēt. Un partizānu kara taktiku viņš labi pārzina.
Brigmaņa izredzes gan īstermiņā, gan ilgtermiņā ir labas. Viņu gan sagaida ārkārtīgi liela atbildība oktobrī. Man ir savas domas, kas tā ir par atbildību, varbūt to var izskaitļot arī bez astroloģijas – viņš būs tas, kas izšķirs koalīcijas uzvaru. Būs tas, kurš izlems, kam sēsties kamanās.
Šo cilvēku neinteresē būt par nr.1. Toties kā puspelēks kardināls gan viņš labi justos. Pateicoties savdabīgai enerģijai, viņa lūgumiem ir grūti atteikt. Ir tādi kliedzēji un bļāvēji, ir tādi, kuros vispār neviens neklausās, bet viņš tomēr ir ar harizmu. Tas, godīgi sakot, skatoties viņa kartē, man pašam ir pārsteigums.


Aivars Lembergs.
Interesants tips, interesants… Nemaz nebrīnos, ka tauta viņu mīl, jo viņš, piedodiet, bet arī mīl tautu. Sevi mīl. Un tautu mīl. Jo, piemēram, daži no iepriekšminētajiem nemīl ne sevi, ne tautu. Lembergs prot lietas tā populistiski iegrozīt, lai beigās visi teiktu: vai, cik labi! Viņam piemīt talants patikt. Un vēl viņam piemīt labas dzīves novērtētāja īpašības. Viņš māk naudas augļus arī izbaudīt, nevis tikai ieguldīt kā Šķēle vai Šlesers – viņi jau tās naudas iespējas pat neizbauda, tas ir skaidrs. Visu mūžu tikai pirkt, pārdot, apgrozīt un tā līdz savai pēdējai stundiņai. Bet šitais prot baudīt un arī priecāties par dzīvi prot. To ārkārtīgi reti kurš politikai pietuvināts cilvēks māk, un ne tikai Latvijā, arī citur pasaulē.
Šim cilvēkam ir vēl kāda interesanta lieta: viņam piemīt tāda, varētu teikt, neuzbrukšanas taktika. Viņa motivācija ir nevis ar „es tev piedraudēšu”, bet „es visu izkārtošu tā, ka tu pats atnāksi pie manis”. To var saukt arī par magnētismu, un magnētisms kā nekas cits nostrādā vēlēšanās. Lembergam šis magnētisms piemīt un jo īpaši tas pievelk sievietes. Šim cilvēkam arī ir tāda diezgan jautra, flirtējoša daba.
Individuālās prognozes? Svaros dzimušajiem vispār pāris tuvākie gadi būs ļoti sarežģīti. Bet Lembergam gadījumā varbūt tā ir labā ziņa – izskatās, ka sakārtosies tiesu lietas.
Viņš ir spējīgs uzņemties atbildību, taču vairāk par visu viņš grib mierīgi dzīvot. Mierīgi un labi. Piemēram, arī patiesi parūpēties par ģimeni, atšķirībā no ļoti daudziem mūsu politiķiem. Tur jau pat nav jābūt astrologam, lai saprastu, ka politiķiem nav laika ģimenei, bērniem. Viņi skrien ar putām uz lūpām un ar tekstu „es jau visu jums”, bet reāli jau viņu mājās nav. Lembergs šajā ziņā ļoti atšķiras. Es, protams, nezinu, cik daudz laika viņš ar bērniem viņu bērnībā pavadīja, taču astroloģiskajā kartē var ļoti labi redzēt, kuram bērni ir svarīgi un kuram nē. Lembergam ir. Tā kā mafija itāļu valodā nozīmē ģimene, tad mafiozas tendences šim cilvēkam tiešām ir – viņš par savējiem parūpēsies.
Salīdzinot, piemēram, Lembergu un Repši – Lembergs ir kā māte, bet Repše kā tēvs. Tēvs ir stingrs: nē, tagad naudas nav un nav ko te vispār prasīt, paskatīsimies, ja atkal būs, tad iedošu! Bet Lembergs kā māte: parunāsies, izrunāsies un tā.
Jautājums – kāpēc viņš vispār tuvojas politikai? Tāpēc, ka viņam ir svarīga drošība un acīmredzot drošība kādā brīdī tika apdraudēta. Bet drošība, miers, kā jau teicu, viņam ir svarīgākais.

Ģirts Valdis Kristovkis
Visu dzīvi mēģina apliecināt sevi ,lai taču beidzot varētu ar sevi lepoties. Amatos jau pabijis, bet gribas ko svarīgāku darīt. Ja viņu izvirzītu par valsts prezidentu-padomātu, kāpēc ne, beidzot kaut kas man piemērots. Grūti spriest vai viņu varētu laist pie saimnieciskiem jautājumiem, drīzāk jau ne. Taču organizatora dotības ir. Bet atkal, piedodiet, jādala dzimumos un jāsaka: patīk sievietēm. Pietiekami gudrs. Īpaši jūtīgs viņam ir jautājums par drosmi – uzskatu, ka viņa galvenā dzīves tēma ir izlauzties no bērnības baiļu kompleksiem un apliecināt sevi. Tādēļ viņš bija aizsardzības ministriju saistīts lai sev un citiem apliecinātu savu vīrišķību. Lai gan viņš pirms vēlēšanām saņems daudz kritikas un dusmosies, viņa individuālās izredzes šajās vēlēšanās vienalga ir labas.

 

 
 


Atpakaļ
Seko: Facebook