Dažas astrologa pārdomas pēc Ričarda Rora lekcijas

 Īsas astrologa pārdomas pēc Ričarda Rora lekcijas

Astroloģija nav mērķis, astroloģija ir līdzeklis. Katram savs. Man tā ir līdzeklis sevis izpratnei un ceļam atpakaļ pie sevis-pie patiesās realitātes. Tādēļ esmu atvērts zināšanām. Aizvien vairāk saprotu, ka astrologa loma nevar aprobežoties ar konsultēšanu horizontāla līmeni-1./7.māja. Tai jāpaceļas caur 8.un 9.māju. Tieši 9.māja ir astrologu-Gaismas nesēju izpausmes vieta. Astrologs ir Gaismas nesējs.
Ričards Rors ir viens no lielajiem rietumu mistiķiem un reizē praktiķiem. Būdams formāli franciskāņu(katoļu) mūks, tas savā aktīvajā un garajā mūzā ir nonācis līdz atzinām, kuras rezonē ar Budas mācību, ar hinduismu, ar pareizticību, Jungu , Gurdžijevu u.c.. Lielu Skolotāju nevar ievietot rāmītī un tas man pie Ričarda Rora ļoti uzrunā. Iespējams esat lasījusi kādu no viņa brīnišķīgajām grāmatām, kuras tulkotas neskaitāmās valodās, arī latviešu valodā. Tas lielā mērā noticis pateicoties mūsmāju Gaismas Kalpam-Jurim Rubenim, kurš organizējis ari šo Ričarda Rora tikšanos Latvijā.

Lekcija Nacionālajā bibliotēkā notika 19.jūlijā un saucās<Kāds garīgums mums nepieciešams šodien?>
Domāju, ka daudzi ir sajutuši lielu skolotāju klātbūtnes apbrīnojamo efektu. Arī šoreiz tā bija- gandrīz visu lekcijas laiku sajutu spēcīgu, mīlestības pilnu enerģiju. Neesmu no tiem, kuri pieraksta diktāta veidā lekcijas, taču dažas atziņas gribējās pierakstīt. Kādēļ lieli skolotāju klātbūtnē atraisās šī eksaltētā kopības sajūta, kad , liekas, ka mīlestība piepilda visu telpu? Mana atbilde ir Jupiters. Jupitera eksaltācija , kā zināms, notiek Vēža zīmē. Arī šoreiz zālē es sajutu , ka esam viena liela ģimene, kura ir atkal satikušies, taču saikne starp mūsu dvēselēm jau nekad nav zudusi. Tas ir tas ēteris(akaša), kas mūžīgi savieno mūs…
Patiesībā visa lekcija bija viens liels Jupiters!
Rora vēstījums: garīgums ir būt patiesajā realitātē-katram ik mirkli tur, kur atrodiies. Patieso realitāti var iepazīt apceres ceļā, tā nav atrodama lūgšanās, ne rituālos, kas ir informācija Dievam, kurš tāpat zina, ko katram no mums vajag. Apcere ir iegrimšana visas kolektīvajās zināšanās, kuras jau ir.
Svarīgākais ir pieredzēt.
Kad 1993.gadā es pirmajā ezoteriskajā seminārā teicu skolotājam, ka laikam došos mājās, jo es savu attīstības tempu vērtēju ka pārāk zemu-divi soļi uz priekšu un viens atpakaļ, skolotājs teica, ka tas ir ļoti labs temps! Rors atbildot uz jautājumu, kādēļ Dievs pieļauj, stāstīja par līdzsvarošanos, ka nevar būt ceļš uz augšu, nekrītot uz leju. Viņš nosauca līdzīgu tempu- trīs soļi uz priekšu, divi atpakaļ.
Runājot par Kristu, Rors min kosmisko Kristu, kurš ir mūžīgs. Viņš minēja savu kristieša definīciju: kristietis redz kristu citur(visur).
Jupiteriska frāze: Dievs mīl mūs visus kopā nevis atsevišķi. Mistiķi(kāds bija arī Asīzes Francisks) redz visu kopā. Mīlēt visu kopā ir Jupiteriski. Mīlēt kādu atsevišķi ir Venera.
Lielā Laime ir Jupiters. Liela Laime ir iespējama tikai kopā-veselumā. Tas ir viens ļoti būtisks arguments jebkuras patiesas baznīcas labā. Rors kritiski izteicās par Lutera baznīcas saskaldīšanas darbu. Patiesa kopība prasa mobilizēšanos. Tas ir tāpat kā doties kara, kad jāizstāv dzimtene. To nevar paveikt pa vienam. Jāiet tad , kad jāiet. Nevar kopā pusdienot dažāda laikā. Nevar kopā svinēt uzvaru, ja katrs atrodas sava vietā. Svētkus nevar svinēt atsevišķi. Ego vienmēr grib būt atsevišķi. Ego grib nodalīties un noteikt visu. Tas nekādi nav savienojams ar garīgumu. Garīgums nozīmē būt nedalāmā vienotībā ar visu patieso realitāti.
Mūsu visu pirmā patiesā realitāte ir mūsu dzimta, mūsu tauta, mūsu valsts.
Jupitera eksaltācija Vēža zīmē…
Venera vērtē un izstumj to, kas nepatīk, Jupiters iekļauj visu un visus, visi esam brāļi, Dieva bērni. Dievs ir iekļaujošs. Ikviens garīgs cilvēks ir iekļaujošs.
Jupiters Vēža zīmē un 4.mājā. Tā ir ieiešana sevī, kur atceramies visu. Apcerē, meditācijā mēs saņemam, mums nav jādara(Marsa krišana), mums nav jārisina problēmas un jāatbild (Saturna izraidījums).
Apcerē mēs ļaujam visam atnākt. Vēzis ir sievišķa zīme. Mēs varam būt iekšā. Vēzis iet atpakaļ-kods. Atpakaļ pie saknēm. Saknes visiem ir vienas-radītājs.
4.māja-vieta, kur paliekam. Svētā Asīzes Franiska atdusas vietā esmu piedzīvojis neizsakāmas , mistiskas sajūtas. Tik spēcīgas- tikai tur, neviena cita svētā atdusas vieta nav ta norezonējusi. Kaut kas tik radniecisks...

Starp citu, domāju, ka čika laiks ir labs kods pameditēšanai-apcerei, jo prāts (Mēness) nav nekam piesaistīts, nav konkrētam mērķim piesiets.
Dieva ausī ir labi, tajā ir miers. Prāta(Mēness) miers Vēža zīmē nav pilnība iedomājams bez Jupitera atbalsta, jo ir pārāk svārstīgs. Dievs nav svārstīgs, tas visu laiku IR. Tur mēs varam nevis darīt, bet būt.

 

Andris Račs 2018.g.22.jūlijāAtpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook