Sansāras rats

SANSĀRAS RATS
Astrologi salīdzinoši labi pārzin grieķu un romiešu mītus, veco un jauno derību, taču ir mazāk ar pazīstami budisma idejām.
Vēlos mazliet papildināt baltos plankumus zināšanās, pieskaroties vienai no budisma centrālajam tēmā SANSĀRAI.
Galvenais cilvēka dvēseles uzdevums cauri daudzajām dzīvēm ir atbrīvoties no sansāras rata.
sansāras rata attēlā ir ļoti daudz simbolu. Šoreiz parunāsim par centrālajiem simboliem. Pašu ratu satur liels dēmons. Tas norāda uz to, ka cilvēks pats ielaiž un notur sevī visas savas ciešanas.
Rata centrā attēloti trīs dzīvnieki: gailis, čūska un cūka.
Gailis simbolizē kaisli, velmes un neapmierinātību ar esošo situāciju.
Čūska , kura pati kož sava astē norāda uz naidu, skaudību un dusmām.
Cūka norāda uz gara tumsonību.

Tālāk seko seši sektor-sešas cilvēka dzīves sfēras. Cilvēks piedzimst viena no šīm sfērām. Tas, kurā sfērā kurš cilvēks piedzimst, ir karmisko cēloņu rezultāts.
1.augšējā centrālā ir dievu sfēra.
Dievu sfērā piedzimst cilvēki ar pozitīvu karmu. Tiem veicas. Tiem ir dažādi panākumi, kuri viegli nāk. Šiem cilvēkiem ir risks nokrist zemāk, ja tie pieķersies materiālajai pasaulei. Tie var nokļūt izsalkušo garu sfērā, tādēļ nereti karmas sargi tos priekšlaicīgi aizvāc no šīs pasaules, tādejādi pasargājot no kritiena zemajā pasaulē.
2.Augšējā labajā pusē ir pusdievu , jeb titānu sfēra.
Tie ir cilvēki ar lielu radošu potenciālu. Taču tiem liekas, ka tie ir pelnījusi ko vairāk. Šiem cilvēkiem ir risks nenovērtēt to, kas tiem dots-talanti, iespējas u.t.t. Jāiemācas būt laimīgiem un novērtēt to kas tiem ir dots. Ja tie to nesapratīs, uzturēs skaudību, tie piedzims dzīvnieku sfērā.
3. augšējā kreisajā pusē ir cilvēku sfēra.
Šajā sfērā visu laiku ir jādarbojas. Tie ir cilvēki ar lielu enerģiju, tiem ir daudz jāstrādā un jācīnās. Tiem viss jāsasniedz pašiem. Lielākie riski šo cilvēkus sagaida personiskajā dzīvē. Neuzticība, nodevība, vilšanās. Tiem vislielākais pārbaudījums saistās ar lepnību. Ja tie neizturēs pārbaudījumus personiskajā dzīvē, tie var nonākt elles sfērā. Šajā sfēra esošajiem bieži vienīgā izeja ir kļūt par garīgo skolnieku.
4. ir dzīvnieku sfēra.
Šī ir pati lielākā sfēra. Tajā dzīvo cilvēki, kuriem galvenais ir apmierināt savas vajadzības un kaislības. Ēšana, gulēšana, sekss un viss-ar to pietiek. Šiem cilvēkiem nav cēlāku mērķu. Tie pieķeras drošībai, cilvēkiem, jutekliskumam. Šiem lielākie riski ir saistīti ar gara tumsonību, neapmierinātību
5. ir izsalkušo garu sfēra.
Tā ir neapmierināmo, neīstenojamo vēlmju sfēra. Tie ir cilvēki ar smagu karmu. Tie bieži cīnās, smagi strādā, taču vienalga dzīvo trūkuma un ir izsalkusi. Tiem tiek doti slikti vīri un sievas. Varbūt ģimene ir kāds kopjams radinieks u.t.t. Te bieži var atrast alkoholiķus un narkomānus. Tiem ir jāmācās pacietība, lēnprātība. To lielākais ienaidnieks ir dusmas.
6. Apakšā atrodas elles moku sektors.
Tajā notiek šausmīgi pārbaudījumi, tā ir šķīstītava. Šie cilvēki tiek nolemti morālām un fiziskam ciešanām. No tām nav iespējams atbrīvoties. Te ir sastopami nepatiesi apsūdzētie, represētie, cietušie. Te nonāk pašnāvnieki. Šo cilvēku lielākais izaicinājums ir pārvarēt naidu pret sevi un visu pasauli.
Tiek teikts, ka sfēru, kurā cilvēks inkarnējas, šajā dzīvē nav iespējams mainīt. Katrai sfērai ir sava līdzcietības izpausme. Budisma to sauc par Avalokitešvara, jeb Lielās Līdzcietības Valdnieks. Nevienā sfēra cilvēks netiek atstās bez žēlsirdības…

SANSĀRAS RATS. ĀRĒJAIS APLIS.
Šie 12 posmi ir cēloņi, kuri notur mūs Sansāras ratā.
1.posms (augšā)
AKLA SIEVIETE, KAS TAUSTĪDAMĀS IET PA CEĻU.
Nonākot uz Zemes, mēs aizmirstam savu dievišķo izcelsmi, īstos atnākšanas iemeslus. Blīvā pasaule neļauj tos uzzināt. Sieviete simbolizē to, ka mēs dzīvojam iluzora pasaulē, ejam pa dzīvi, taustīdamies pa tumsu.
2.posms
PODNIEKS PIE DARBA
Mēs veidojam savas vēlmes, cenšamies sasniegt materiālus mērķus. Veidojas neīsta personība, par kuru spriež pēc ārējiem atribūtiem
3.posms
PĒRTIĶIS KOKA ZARĀ
Prāts ir pārmērīgi rosīgs, tas lēkā no viena objekta uz citu. Prāts nespēj koncentrēties uz to kas notiek šeit un tagad. Jāmācās atgriezties savā centrā, jo tālāk no tā, jo vairāk notiek prāta rosīšanās, novēršanas no galvenā.
4.posms
LAIVINIEKS, KURŠ VED DIVUS PASAŽIERUS
Šie divi pasažieri ir mūsu ķermenis un prāts, bet laivinieks-apziņa, kura gūst pieredzi, peldot pa dzīves upi. Ja starp visiem trim valda harmonija, cilvēks izjūt dziļu apmierinājumu. Tomēr parasti kāds no trijiem ir neapmierināts.
5.posms
MĀJA AR LOGIEM
Tā simbolizē pasaules uztveres ierobežotību, ja pasauli uztver ar maņām, nevis sirdi. Cilvēks ir pieķēries pagātnes pieredzei, nav elastīgas pieejas, ir gatavas atbildes.
6.posms
IEMĪLĒJUŠIES
Simbolizē apreibumu, ilūzijas, vēlamā padarīšanu par reālu. Vēlamies palikt šajā komforta zonā.
7.posms
CILVĒKS, KAM AR BULTU IZŠAUTA ACS
Simbolizē vilšanos sevī un it visā. Kad sasniegts vēlamais, izradās, ka tas nav gribētais vai kaut kā trūkst. Tas notiek dēļ ta, ka esam piesaistīti rezultātam.
8.posms
DZĒRĀJS, KURU APKALPO SIEVIETE
Dzērājs simbolizē situācijas neizpratni. Meklējam vainīgos ārpusē vai dusmojamies uz sevi. Mēs iztopam savām skumjām, grūtsirdībai, alkatībai, uzturam bailes.
9.posms
CILVĒKS, KURŠ PLŪC AUGĻUS
Simbolizē pieķeršanos sasniegtajam rezultātam. Kad kaut ko ļoti gribam, mēs vairs neredzam pasauli tādu, kāda tā ir, jo esam koncentrējušies uz to kam jābūt. Nevelēšanās apzināties, ka viss dzīvē mainās.
10.posms
SEKSS STARP VĪRIETI UN SIEVIETI
Sekss simbolizē maksimālu vienotību. Cilvēks sevi identificē ar prātu, bailēm, formu. Tā ir sevis nepieņemšana, vilšanās dzīvē, ja nevar noturēt vēlamo stāvokli.
11.posms
DZEMDĒTĀJA
Simbolizē dvēseles mokas. Mēs cenšamies, bet rezultātā iegūstam kompleksus, aizvainojumus, slimības.
12.posms
CILVEKS, KURŠ NES LĪĶI UZ KREMĀCIJU
Strupceļš, bezcerība, bezizeja… Un atkal viss sakas no jauna. Mēs itin visa apglabājam vienīgi paši sevi, aizmirstam, ko patiesībā gribējām…

Garus komentārus nerakstīšu, taču , ja uzmanīgi lasāt kaut vai šos īsos tekstus, pamanāt pamācības 12 horoskopa mājām. Neliela neatbilstība māju numerācijā rodas 6.posmā, bet citādi labi sapas ar 12 māju sistēmu. Man liekas īpaši vērtīgas norādes , piemēram 9.posmā(Strēlnieks/9.māja), tāpat 4.posmā-kā iegūt Laimi.

 


 

Publicēts ar grāmatas Nepāla-Bodhisatvas ceļš ar autora Andreja Saļikova personisku atļauju.

 

 

 

 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook