Prognožu mērķauditorija

Dažas domas par prognožu mērķauditoriju.
Daudzus gadus mediji ir aicinājuši mani, tāpat kā citus kolēģus, veidot prognozes nākošajam gadam.
Šī gada laikā esmu daudz domājis par šo tematu un sapratis dažas lietas, ar kurām prasās padalīties, varbūt kādam noder.
Katrs spriež pēc sevis- šī ir veca patiesība. Arī es spriežu pēc sevis. Piemēram, ja man tiek dota iespēja, es vienmēr centīšos to izmantot. Ak manu naivumu, ak manu ticību cilvēka vēlmei pēc attīstības! Man aizvien vairāk kļūst skaidrs, ka tas attiecas tikai uz daļu no cilvēkiem. Un šī daļa nav lielākā.
Es piesaistu sev klientus, kuri ir līdzīgi man šajā tendencē-izmantot dzīves iespējas. Dzīvē ir ļoti daudz apstākļu un daudz posmu, kuros nav nekāda īpašā iespēja izvēlēties-tad vienkārši ir jāstrādā, jāiztur, jāmaina sava domāšana lai pielāgotos. Šos posmus mēs varētu droši saistīt ar Saturna ietekmi.
Taču ir IESPĒJU laiki. Ir iespēju posmi. Tos ar saistīt ar Jupiteru.
Man vienmēr ir licies, ka cilvēks šos posmus ar entuziasmu metīsies izmantot savai izaugsmei, attīstībai-gan garīgai, gan sociālai, gan materiālai! Es sevi varu salīdzināt ar ārstu, kurš tic, ka viņa pacients GRIB būt vesels. Es zinu, ka tikai izturoties pret dzīves dotām iespējam ar pateicību, var cerēt uz labu iznākumu
Taču realitātē izrādās, ka pasaulē netrūkst mūžīgo upuru, mūžīgo cietošo, mūžīgo slinko un mūžīgo vaimanātāju un citu, kuri uzskatīs , ka nevis viņa, bet daktera pienākums ir viņus izārstēt. Un par velti, protams.
Es savas prognozes vienmēr esmu veidojis, mērķējot tās uz saprātīgu, apzinīgu, darboties gribošu mērķauditoriju- tādu, kādi pārsvarā ir mani klienti.
Tā, piemēram, 2021.gadā bija brīnišķīgs laiks, kad Jupiters bija Zivīs. Daudziem tas ir lielas izaugsmes laiks. Tiem ir augušas algas, ir bijusi iespēja ceļot, attīstīt sevi visos veidos. Viena daļa to ir ļoti izmantojusi. Taču liela daļa cilvēku šo laiku izniekoja…., kaut ko gaidīdami. Laimes lāci?
Nākošā gada pirmajā pusē atkal ir IESPĒJU laiks. Laiks sēt: Jupiters Zivīs un Saturns Ūdensvīrā. Izmantojot šo laiku jauniem sākumiem, daudzi iegūs.
Mēs zinām, ka fakti runā skaidri: 2020.gadā bija iekšzemes kopprodukta kritums, šogad –kāpums. Tas pats no sevis nekāpj. To paceļ reāli cilvēki, kuri darbina reālus uzņēmumus.
Diemžēl tie, kuri kaut ko turpinās gaidīt, palielinās plaisu starp veiksmīgajiem un neveiksmīgajiem. Vieni ies Jupitera ceļu un viņu apziņa , viņu ienākumi apsteigs inflāciju. Citi savukārt gaidīs līdz Saturns vai Marss piespiedīs, un turpinās sevi saukt par upuriem.
Tas pats bija pēc iepriekšējās krīzēs, kad 2010.gadā gudrākie startēja ar jaunu skatījumu, atmetot vecās gaidas par <trekno > gadu atgriešanos, bet citi vēl 5 gadus vaimanāja par to kas zudis. Kuri darīja pareizāk?
Atgriežoties pie prognožu mērķauditorijām. Skaidrs, ka viena liela daļa izglītotāko, darbīgāko un stratēģiski domājošo cilvēku vairāk analizē ekonomiskās, socioloģiskās prognozes. Tie neuzskata par nopietnām astroloģijas prognozes, sevišķi tādas, kura iesaka <atvērt apziņu jaunajam laikmetam> u.t.l. Mani interesē tieši šī cilvēku daļa. Tieši no viņiem ir atkarīga valsts attīstība. Tādēļ ir svarīgi, ka astroloģija cenšas uzturēt pēc iespējas augstākus profesionālos kritērijus.
Kad cilvēks redz faktus, bet interpretē tos emocionāli, ir skaidrs, ka nekādas reālistiskas prognozes viņu neinteresē. Ja prognožu sastādītājs vai tās lasītājs, biezāk lieto nevis <zinu>, bet <jūtu>, tad ir pilnīgi skaidrs, ka vienīgā labā prognoze būs tāda, kurā viņa stāvoklis tiks aprakstīts kā sajūtas uzlabojošs.
Un kad uzmanīgi paskatās, kas tieši uzlabo sajūtu, tad nereti jākonstatē, ka tā vistiešākajā veidā ir saistīta ar jau no bērnības izveidoties psiholoģiskās aizsardzības mehānismiem*. Ar šiem prāta mehānismiem ir viena liela problēma-tie neļauj attīstīties un izmantot iespējas(Jupiters) un tie neļauj ar prieku novērtēt to, kas ir(Venera).
Pa laikam auditorijās man jautā: kad Latvijā būs labi laiki? Es parasti atjautāju: kad jums ir bijuši labi laiki? Parasti šie jautātāji nevar nosaukt to. Visspilgtāk man palika atmiņa kāda tikšanās, 2007.gada sākumā, kad Latvijā bija treknie gadi, bet jautājums tika uzdots joprojām tas pats…
Populisms , kā zināms bāzējas vienkāršās tautas(Mēness) ilgās pēc miera, pilna vēdera, drošības un labsajūtas.
Pa šiem gadiem, kamēr dzīvoju un strādāju, man ir skaidrs-labsajūta, miers un drošība nevar tikt atrasta ārpusē. Neviena valdība to neiedos(to tikai solīs kārtējie populisti). Tā katram jāmeklē sevī, savā ģimenē, tā jānodod no paaudzes paaudzē, tā jāsargā un jālolo pašiem. Laimi nevar atnest Laimes Lācis, tā jārada pašiem.
Nu ja, tad mans secinājums par manam prognozēm, ka tās neder visiem. Un vispār: gatavot prognozes visiem vienādi nemaz nav iespējams. Skaidrs, ka vispopulārākās būs tās, kuras lasīs lielākā daļa cilvēku (Mēness). Es noliecu galvu to profesionāļu priekšā, kuri vērtīgas, cilvēkiem noderīgas ziņa spēj pateikt vienkārša valodā. Vienkārša valoda ir inteliģences rādītājs. Lai nu mums visiem, kuri gatavos 2022.,23,24,25,26…. prognozes pietiktu gan vieduma, gan vienkāršības!
Nu kaut kā tā. Gribējās <uzlikt uz papīra>, lai nav vairs par to jādomā, lai gan tēma ir mūžīga.
13.12.2021.
• Psiholoģiskās aizsardzības mehānismi-ēnas kā galvenā tēma tiks apskatīti februāra lekcijās <Atzīt sevi>.
 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook