Planētas, laiks un dispozīciju ķēdītes
Planētas, laika izjūta un dispozīciju ķēdītes.
Mēs zinām, ka planētas dispozīciju ķēdītes centrā nosaka galvenās dzīves motivācijas. Viens no faktoriem, kuru var apskatīt šajā sakara , ir laika izjūta.
Mēs zinām, ka laika ritējumu pārvalda Saturns. Planētas, kuras ir Saturna orbītas iekšienē(un tādas ir visas redzamās) ir pakļautas laika likumiem, tikai katra savādāk.
Planētas, kuru simbolā redzams krusts, ir pakļauti LAIKA likumiem. Pat tālo planētu-Urāna, Neptūna un Plutona simbolos krusts parādās. Modernajā astroloģijā ir hipotēzes, ka šīs planētas darbojas it kā visos laikos vienlaicīgi. Taču grieķu/romiešu mitoloģijā Saturns atņēma Urānam varu… Tā ir atsevišķa , gara un filozofiska tēma, kuru tagad neiztirzāšu.
Tātad: trīs planētu simbolos mēs neredzam krustu: Saule, Mēness, Marss. Šīs planētas nav labi organizētas laikā. Mirkļos, kad mums ir aktīvi Saule un Marss, mēs esam pilnība tajā mirklī, kurā darbojamies. Tas ir gan aizraujoši, gan riskanti. Piemēram, ātri vadot auto, pārņem azarts. Tas nozīmē, ka, ja ķēdītes centrā ir Saule vai Marss, cilvēkam ir raksturīgi dzīvot mirkļa enerģijā. Tam nepiemīt secīga loģiska domāšana. Darbība notiek nevis laika iespaidā, bet tik ilgi, kamēr tam pietiek enerģijas. Šāds cilvēks arī var paziņot par tālejošiem plāniem, izvirzīt tos, bet pēc tam tik pat strauji un pārliecinoši…tos mainīt vienā acumirklī! Parādās jauns iekšējs impulss un iepriekšējais plāns tiek atmests, azartiski metoties jauna plānā! Tas biezi redzams, piemēram dzīves vietas jautājumā. Kad mājoklis ir uzbūvēts, rodas jauns impulss būvēt ko citu. Šos cilvēkus aizrauj pats darbošanās impulss. Tādēļ es tiem bieži iesaku būvēt mājas, lai… būtu kur likt savu enerģiju. Nu par sportošanu jau nemaz nerunāsim…
Mēness prāts ir kā mazs bērns-tam laika sajūta peld no viena laika stāvokļa citā. Nav nodalīta zemapziņa un apziņa un virsapziņa. Jebkura mirklī var parādīties impulss no jebkura laika stāvokļa-uzpeldēt atmiņas vai notikt spēcīga iespaidošanās no tagadnes noskaņojuma, ka arī atnākt priekšnojautas no nākotnes. Mēness tagadni iespaido gan pagātne, gan nākotne. Te mēs varam kaut ko nolasīt no tā saucamās <sieviešu loģikas>. Ja Mēness atrodas dispozīcijas ķēdītes centrā, cilvēks galvenokārt dzīvo tagadnes sajūtu varā, taču tagadne jebkurā mirklī var saņemt impulsu no pagātnes asociāciju veida vai no nākotnes nojautu veidā. Un, piemēram, tāds cilvēks dodas uz balsošanas iecirkni un… novēlē pēc tā brīža sajūtām. Ja Mēness atrodas dispozīciju ķēdītes centrā, laiks ir plūstoši pārejošs no viena stāvokļa otrā. Lika ritējums ir ciklisks. Kad satiekas Mēness cilvēks ar Mēness cilvēku, tiek daudz apspriesti jautājumi par to, kādi <tagad laiki> un kādi <kādreiz bija laiki> un par to< kādi laiki> gaidāmi nākotnē.
Merkurs salīdzinoši labi pakļaujas Saturna iespaidam. Tas labi saprot Saturna laika loģikas secību. Tieši secība ir tas, kas raksturo Saturna ietekmi. Merkurs astrobotānikā atbild par auga zariņiem, lapām. No stumbra izaug daudz zariņu uz visām pusēm, taču tie ir secīgi izauguši no saknēm un stumbra(Saturns). Merkura laika izjūta ir secīga, taču vienlaicīgi sazarota vairākos virzienos no pagātnes uz nākotni. Ja Merkurs atradīsies dispozīciju ķēdītes centrā, cilvēks virzās uz priekšu laikā, jo to aicina viss jaunais.
Venera ir pakļauta laikam, taču viegli iziet no tā rāmjiem, gluži ka to darītu <tēta mīļā meitiņa>. Kad sieviete iepērkas, izvēloties modes preces, laiks priekš viņas paiet malā (nabaga gaidošie vīri). Venerai ir izeja tādā laika stāvokli, kuru mēs saucam par mūžību. Vai tu mani mīlēsi mūžīgi -jautā jaunā Venera savam mīļotajam. Atcerēsimies, ka Venera piedzima no Urāna jūrā(Neptūns). Venera atrodas it ka ārpus laika, taču ļoti labi laiku jūt. Sieviete labi jūt, kad ir īstais brīdis kam svarīgam. Ja Venera atrodas dispozīciju ķēdītes centrā, cilvēks laiku pakārto savām vēlmēm, cenšoties izvēlēties vairāk laika pavadīt tā kā pats vēlas.
Jupiters ir telpas valdnieks, taču tas parasti labi organizējas ari laikā. Jupiters ir veiksmes planēta. Lai mums veiktos, mums nepieciešams… būt īstajā vietā(Jupiters) īstajā laikā(Saturns). Pie vāja Saturna kartē var būt nobīdes lielu (telpa) plānu virzienā, kuriem tā arī neatrodas laiks… Ja Jupiters ir dispozīcijas centrā, cilvēks ir gatavs atsaukties laika radītai situācijai un izmantot to. Viņš dzīvo līdzi laikam ne to steidzinot, ne kavējot. Viņš dzīvo nevis saskaņā ar savu, bet Dieva plānu savā dzīvē.
Ja pats Saturns ir dispozīcijas ķēdītes centrā, laika ritējums ir lineārs: no pagātnes uz nākotni. Apzinātākie to izprot kā karmas ciklus un evolūcijas spirāli. Pagātnes darbi atainojas tagadne un tagadnes darbi atainojas nākotnē. Tā ir secīga domāšana.
P.S. Tiek teikts, ka Urāna, Neptūna un Plutona laiks esot ārpus laika- pārlaicīgs. Es neizmantoju šīs planētas kā zīmju pārvaldniekus, tādēļ nekomentēšu tās kā dispozīciju centrā esošas. Tiem, kas lieto programmu ZET, un vēlas izmantot klasiskos zīmju pārvaldniekus , iesaku nomanīt zīmju pārvaldniekus un ieraudzīt dispozīciju ķēdīti, kura, pēc maniem ieskatiem, patiesi ataino cilvēka reālās motivācijas.
P.S. 2. Paldies M. Levinam par tēmas ideju
Atpakaļ
©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv