Fokuss

Informācijas fokuss.
Savulaik biju profesionāls fotogrāfs. Toreiz strādāju tikai ar manuālo asuma/fokusa iestādīšanu. To ko velējos kadra izcelt, to novietoju fokusā.
Tas pats notiek sarunā ar klientu. Fokusēšanās uz noteiktam tēmām ir klienta izvēle. Taču no šīs tēmas, kas mēdz būt plaša(darbs, mīlestība attīstība u.t.t.) es izvēlos fokusu gan laikā gan telpā.
Ja mēs fokusējamies vairāk uzlabo, ieraugam to, savukārt ja mēs fokusējamies uz slikto, ieraugām vairāk to jebkurā situācijā.
Lūk ko izlasīju Annas Psiholoģijā:
<Patiesībā daudz kas notiek fokusa dēļ-jūsu uzmanība tiek pievērsta vajadzīgajai informācijai. Un vēlamo atbildi var iegūt, pareizi formulējot jautājumu. Piemēram, aptaujas laikā respondentus sadala divās grupās un lūdz novērtēt šos apgalvojumus(katrai grupai savu):1) es esmu apmierināts ar pašreizējo situāciju;2)es neesmu apmierināts ar pašreizējo situāciju. Iznākumā pirmajā grupā izrādīsies vairāk apmierināto, bet otrajā-neapmierināto>.
Tieši tik vienkārši. Domā, ko domā! Domā, ko runā un doma ko klausies, jo to, ko runāsi un klausīsies, pēc tam vairāk domāsi un…runāsi un…domāsi….
 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook