Šantāža

Šantāža maigākā vai izteiktākā veidā pastāv katrā ģimenē. Taču gadās, ka tā izpaužas tik spēcīgi, ka sāk kļūt par būtisku problēmu attiecībās. Ja mēs definējam šantāžu ģimenē, tad tā varētu būt atkarības radīšana, manimulācija.

Astroloģiskajā skatījumā var izšķirt šantāžu pēc pirmelementiem. Tie nosaukti secībā no izteiktākās uz mazāk izteikto.

1. Ūdens stihijas šantāža.
Tā rada dziļas emocionālas saites, kurās iepin partneri līdz visdziļākajaām atkarības līmenim. Dabiskā gadījumā tā ir mātes un bērna atkarība, taču starp diviem pieaugušajiem tas bieži vien izvēršas mokošā meksikāņu seriālā... Tiek izmantots viss sievišķās šantāžas ekipējums- vainas sajūtas radīšana, žēlums, asaras, draudi izdarīt pašnāvību u.t.t. Firmas gājiens ir pagātnes iesaistīšana tagadnē un nākotnē. Ja gadījumā partneris vēlas tikt brīvībā, tiek piesolīta mūžīga atriebība un dažādi lāsti viņa potenciālai ģimenei.t.t.

2. Uguns stihijas šantāža.
Te ir cīņa par varu. Es esmu neaizvietojams un vislabākais. Bez manis tu nekas neesi. Es vienmēr labāk par tevi zinu, ko tev vajag. Tikai kopā ar mani tev ir nākotne. Tiek apspiesta partnera griba un iniciatīva. Ja partneris vēlas brīvību, tiek piedraudēts, ka tiks iznīcināti visi tā mēģinājumi pašam kaut ko uzsākt. Attiecības tiek pārtrauktas ar lielus skandālu, sprādzienveidā mēģinot sagraut partnera auru, viņa gribasspēku, cerot, ka tas atnāks lūgties atpakaļ kunga(kundzes) pavalstniecību. Netiek smādēta arī fiziska iespaidošana.

3. Zemes stihijas šantāža.
Kā ieroči tiek izmantoti materiālā atkarība un seksuālā pievilcība. Bieži sastopams stap bagātu un seksuālau partneri. Kādu laiku apmierināti ir abi. Taču tad, kad seksuālais partneris vairs neliekas seksuāls(fiziska mīlestība nepastāv ilgāk par 2 gadiem) vai arī vēlas savu apstāvību, tiek izmantots naudas maks kā manipulācijas līdzeklis. Arī seksuālais partneris bieži izmanto savu pievilcību lai manimpulētu ar otru. Širšanās notiek diezgan zemiski, ar mantas dalīšanu, tiesāšanos u.t.t. Tiek atņemtas dāvātās rotas, atriebībā tiek uzlikti ragi u.t.t.

4. Gaisa stihijas šantāža.
Vismazāk tendēta uz atkarību. Drīzāk kaut kas pretējs. Vēlme atbrīvoties no tās. Ja partneris ir pieķēries, tad tiek spēlēta spēle: es daru ko gribu, tu taču arī vari darīt ko gribu. Partneris cieš un mocītājs to neapzinās, bet sūdzas, ka otrs viņam piesūcies kā dēle, pielipis kā dadzis u.t.t. Tiek piedāvāta draudzība, taču otrs cer uz mīlestību. Šis tips visretāk nonāk šantažējamā vai šantāžista lomā.

No karmiskā viedokļa jebkurš spilgti izteikts uzvedības modelis sakņojas pagātnē. Piemēram māte, kura iepriekšējā dzīvē ir zaudējusi bērnu, visu šo dzīvi pārspīlēti to uzmanīs un iriskēs izveidot šantāžas tipa atiecības. Vīrs, kurš iepriekšējā dzīvē piedzīvojis sievas neuzticību, šajā dzīvē ver izveidot šantāžas tipa atiecības ar sievietēm. Sieviete, kuru vīrs iepriekšējā dzīvē pametis pusmūžā, veidos šantāžas tipa atiecības ar vīriešiem.

Ar to es gribēju teikt, ka šantažētājs ir dvēseliski SLIMS. Viņš nes sevī kādu senu sāpi. Protams, pastāv vēl varbūtība, ka cilvēka dvēsele ir tik jauna un primitīva, ka VĒL, nezina, kas ir otru sāpināt. Taču šāda iespēja visticamāk ir niecīga.

Šantažētājs otru sāpina, baidoties būt sāpināts pats. Šantažēti taču tiek tie vismīļākie, tie, kuri nesaprot, cik ļoti laba ir mana mīlestība.Viņa evolucionārais ceļš būtu tāds, ka otrajam sagādājot otram ciešanas. Šantažējamais būs nonācis kritiskā situācijā, kurā jau ir par vēlu ko glābt, šantažētājs pamazām sāks atjēgties. Tam varbūt vajadzēs ne vienu vien dzīvi.

Jautājums: kas viņam par to būs? Viņš vēl un vēl nonāks attiecībās, kurās cietīs. Evolūcija sāksies brīdī, kad viņš sapratīs, ka ir jāmīl, dodot otram tiesības pašam izvēlēties savu dzīves ceļu.
 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook