Viena pagale nedeg

Viena pagale nedeg
Ja kādam ir attiecības bez strīdiem, tad tajā nebūs arī dziļas tuvības.
Mēs visi piedzimstam tikai kā cilvēki, neviens nav piedzimis pilnīgs. Visiem ir savas nepiepildītās ilgas, kuras tuvībā parādās kā dvēseles kliedzieni un nereti arī kā skaļa kliegšana realitātē.
Klienti nāk un saka: es vairs nevaru izturēt viņu, viņš to un to dara sliktu, es gribu lai viņš/viņa darītu tā vai tā…
Taču es vienmēr mēģinu klienta stāstā saklausīt otrās puses taisnību. Un tāda ir vienmēr. Astrologs nav advokāts, tas nenostājas klienta pusē pat tad, ja tam nav taisnība. Tas nostājas Taisnības pusē. Atcerieties, ka taisnīguma dievietes Temīdas acis ir aizsietas, tā simbolizējot objektivitāti. Temīda ir Zeva otrā likumīga sieva. Šajā sakarā izsaku domu, ka atšķirībā no vēdiskā astrologa lomas(Guru=Zevs), rietumu astrologs drīzāk ir Temīdas egregorā .
Mums nevienam nepatīk patiesība, kura nesakrīt ar mūsu priekšstatiem par to. Līdz ar to astrologam dažreiz jābūt noteiktam savā pozīcija, mudinot klientu ieraudzīt patiesību.
Astrologa dzimumam parasti nav liela nozīme, bet attiecību jautājumos protams ka ir. Man , piemēram, ir daudz vieglāk iedomāties sliktā vīra situāciju un pastāstīt klientei kādēļ viņš tā vai tā dara, kādas nepiepildītas viņa ilgas slēpjas zem šīs uzvedības. Es mēdzu klientēm teikt, ka pažēloties tās varēs pie draudzenes, bet es palikšu pie patiesības. (Starp citu, es esmu pārliecināts, ka astrologam, tāpat kā ārstam , garīgam skolotajam, tiesnesim u.t.t. ir absolūti nepieciešama Providence. Vieglākais ceļš to pazaudēt ir sākt izdabāt klientu ego).
Interesants piemērs, kurs ļoti labi raksturo to, ka viena pagale nekad nedeg, ir minēts E.Egeres grāmatā Dāvana:
Kāda klienta nāca sūdzēties par savu emocionāli vardarbīgo vīru. Lai kaut kā saglabātu dvēseles mieru, viņa rakstīja dienasgrāmatu. Tajā viņa piefiksēja visu-ko kurš no viņiem teica, ko darīja. Vīrs nedarīja viņai pāri fiziski, taču viņa nespēja izturēt viņa attieksmi, un izšķīrās no viņa. Virs nodzērās līdz nāvei…
Kad viņš nomira, viņa piedzīvoja spēcīgas dusmas. Viņa bija cerējusi, ka viņš kādu dienu atvainosies par gadiem ilgušo nelaipno izturēšanos-atzīs savas kļūdas, piekritīs, ka sieva pareizi darīja, viņu pametot. Taču viņa šajā cīņa neuzvarēja. Cenšoties samierināties ar pagātni, viņa atgriezās pie dienasgrāmatām, ko bija rakstījusi. Izlasītais sievieti šokēja-nevis tas cik cietsirdīgi vīrs bija izturējies pret viņu, bet gan cik nežēlīga viņa pati bija pret vīru.
<Es terorizēju savu vīru> viņa sacīja <Domāju, ka viņš dara man pāri, bet nodarīju tieši to pašu viņam. Turot bērnus pa gabalu no viņa, daudz ko viņam liedzot, izmantojot bērnus kā ieroci pret viņu tikai tāpēc, ka gribēju viņu sāpināt. Es biju izmisusi! Neredzēju izeju. Bet vīrs nebija vienīgais, kas padarīja mūsu laulību neciešamu. Vainīga biju arī es>.
Jāsaprot, ka attiecības vienmēr ir sarežģītas, ja tās ir dziļas. Laulībā nav tik vienkārši, ka viens ir pareizais un otrs nepareizais. Attiecībās vienmēr parādīsies viss cilvēka dziļums, ja tajās ienāks bērni. Tā ir vienmēr.
Tas ir reizē neciešami grūti un neizsakāmi skaisti! Jo tā ir patiesā DZĪVE.
Tā ir patiesā garīga prakse, kurā mācāmies vairs nebūt bērnišķīgi egoistiski.
Mums visiem gribas kontrolēt situāciju un…otru. Taču garīgā izaugsme notiek tad, kad katrs no pāra kļūst spēcīgs. Katram ir taisnība un tā netiek uzspiesta otram.
Lūk skaists ieteikums ikvienam, kurš jau ir izaudzis no bērna ego stadijas:
Ja esat atguvis spēku, bet joprojām vēlaties lai jums būtu taisnība, izvelieties būt laipns, jo laipnībai vienmēr ir taisnība.
20.02.2022
P.S. Pirms dažiem gadiem izlaiduma kurss man uzdāvināja Temīdas statuju, kura lepni stāv mana mājas darba kabinetā.


 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook