Pirmām kārtām nekaitēt

Pirmām kārtām nekaitēt.
Hipokrāta pirmais zināmais princips ir
Primum non nocere- pirmām kārtām nenodarīt kaitējumu.
Es šo principu no savas pirmās prakses dienas esmu centies ievērot arī astrologa praksē.
Mums ir jābūt ļoti atturīgiem savā vēlmē vienkārši naivi iejaukties ar saviem padomiem, prognozēm, ieteikumiem <kā labāk>. Tādā veidā mēs varam nodarīt vairāk kaitējuma kā labuma(labu gribot!).
Kā uzskata paši mediķi ASV, viņu kļūdas paņem vismaz trīsreiz vairāk, bet varbūt pat desmit reizes vairak dzīvību nekā autoavārijas. Ārstu kļūdas paņem vairāk dzīvību nekā jebkura vēža forma.(N.N Taleb. Antifragile. 2012)
Astrologu iespējas nodarīt kaitējumu nevar izmērīt tik burtiski.
Taču mums jāatceras, ka labāk ir paklusēt un atzīties, ka nespējat būt kompetents kāda jautājuma, nekā pucēt savu ego un censties atbildēt jebkuru jautājumu.
Astrologam jānosprauž savas kompetences robežas(Saturns). Tādēļ man patīk, ka nopietnas lietas cilvēki sāk praktizēt, tikai sasniedzot zināmu briedumu(no 29.5 gadiem), kad dzīve tiem ir parādījusi, ka viss nav tik vienkārši kā sākuma ir licies.
Jebkurš pateikts vārds ir iejaukšanās. Tādēļ labāk paklusēt un padomāt, nekā runāt tikai tādēļ, ka klients no jums to gaida. Labāk nekaitēt, nekā kļūdīties.
Savus pirmos desmit prakses gadus es esmu bijis ļoti ļoti skops un uzmanīgs savos spriedumos. Ir bijuši klienti, kuri teica: Račs jau neko nestāsta! Pamazām, rodoties pieredzei un sapratnei, var sākt runāt drošāk. Patiesībā ar mani r vēl saturniskāk: es pirmos divdesmit gadus esmu astroloģiju testējis:vai tiešām viss ir tā kā mācīts? Par to pašu zodiaku: vēl, vēl un vēl esmu salīdzinājis kates kādas tās būtu, ja būtu sideriskais zodiaks. Rezultātā vēl un vēl esmu pārliecinājies, ka tropiskais(rietumu) ir pareizs. Nu jau arī domājošākie vēdiskie kolēģi ir to sapratuši. Labāk vēlāk kā nekad.
Mēģinot palīdzēt, mēs varam nodarīt kaitējumu, īpaši jūtīgākajiem indivīdiem( Vēžiem, Zivīm, Svariem, Vēršiem)*. Savukārt mēģinot <kaitēt>-tas ir, provocēt spēcīgus cilvēkus(Auns, Skorpions, Mežāzis)*, mēs varam tiem palīdzēt.
*Ar šo sarakstu es domāju cilvēkus, kuriem ir būtiskas planētas šajās zīmēs. Ja pirmajā sarakstā dominē <labie pārvaldnieki-Venera un Jupiters, tad otrajā dominē Marss un Saturns.
Jābūt ļoti uzmanīgiem internetā. Ir daudzi komersanti, kuri izmanto astroloģiju tikai peļņas gūšanai. Tie ieintriģē ar interesantiem aprakstiem un pēc tam piedāvā jums uzrakstīt ko …ļoti svarīgu par jums. Par naudiņu, protams. Parasti tos var atpazīt pēc tā, ka tie izmanto nevis svarīgās horoskopa daļas-redzamās planētas, bet kaut ko pēc iespējas mistisku-<to, ko ārsti tev nestāsta>, t.i. kaut ko ļoti mazsvarīgu, izceļot to kā svarīgu, tikai viņiem zināmu jaunatklātu fenomenu...Es silti iesaku nekad neizmantot šādus pakalpojumus. Nekad nevajag izmantot palīdzību, kuru jums piedāvā, jums nejautājot. Labs, godīgs speciālists jebkurā jomā palīdzēs, ja JŪS TO LŪGSIET.
Primum non nocere.
23.02.2023. Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook