Mēness un Merkurs

Mēness un Merkurs
Astroloģijā ne katram ir skaidrs ko saprot ar vārdu „prāts” un ko saprot ar vārdu „emocijas”.
Tas tādēļ, ka vai nu cilvēkam ir plakans un vienkāršots uztveres modelis vai arī tas nav ietiekami iepazinies ar prāta daudz slāņaino dabu. Visraksturīgākās kļūdas ir jaukt īpašības vārdus un lietvārdus. Piemēram, Neptūns esot jūtas…
Prātam ir daudz dimensiju. Šoreiz paņemsim dažus no tiem, vienkāršoti-prāts un jūtas. Mazliet precīzāk būtu teikt: intelekts un emocijas.
Cilvēki bieži pretnostata šos jēdzienus, sakot, ka domas nāk no galvas, bet jūtas –no sirds.
ja atceraties vēdisko mītu par Merkura dzimšanu, tad tā patiesais tēvs ir Mēness, bet audžutēvs-Jupiters.
Mūsu intelekts (Merkurs) sakņojas emocijās. Emocionālais līmenis ir dziļāks un mazāk apzināms un apzināts (Mēness). Patiesībā tas viss ir prāts, tikai dažādās dimensijās. Vilnīši mierīgā pludmale un okeāna dzelmē ir viens un tas pats.
Dziļākais prāta emocionālais līmenis tiek saukts par Manas. Manas ir atmiņu un aktuālo emociju sakausējums, kura noteikti ir klāt Merkurs (dzīvsudrabs alķīmijā). Tādejādi, tad kad mēs domājam, mēs vienlaicīgi darbinām gan atmiņas, gan aktuālo uztveri.
Manas sajūtas par kaut ko rada manī attiecīgas domas. Ja domāšu attiecīgas domas, tas radīs manī noteiktas sajūtas. Tā darbojas psihosomātika. Vārds soma ir saistīts ar Mēnesi.
Kāda atšķirība starp domām un emocijām? Domas ir ātrākas. Atcerēsimies, ka Merkurs skrien ļoti ātri, tam kājās ir spārnotas sandales. Savukārt emocijas ir lēnākas. Jo vairāk emocijas ir saglabātas par kaut ko jo lēnāk notiek lēmumu pieņemšana , balstoties uz aktuālo jaunu informāciju.
Ja mums ir spēcīgs Mēness, tad mums vajadzēs ilgāku laiku lai noticētu, lai pierastu pie jaunās informācijas patiesuma.
Var teikt, ka emocijas ir sulīgākas, mitrākas(Mēness ir mitrs, Venera ir mitra). Emocijas ir nestabilas, tās ir svārstīgas. Tām nepieciešams ilgāks laiks lai mainītos(Mēness eksaltē fiksētajā Vērsī), liekas ka emocijas un intelekts ir kaut kas cits. Intelekts ātri mainās(Merkurs eksaltē mutablajā Jaunavā). Taču būtība tas ir viens prata sastāvs dažādos stāvokļos.
Tā kā cilvēkiem emocijas ir intensīvākas par prātu(varbūt vienīgi Jaunavām un Dvīņiem nav), tad vairums lēmumu un PRĀTA SPRIEDUMU tiek pieņemti uz emociju bāzes.
Mēs zinām, ka gan Mēness, gan Merkurs ietekmējas no apkārtējās vides(planētām). Tādēļ ne velti šīs planētas ir aktīvas bērnībā-mazākais emocionālais vai intelektuālais kairinājums var izsaukt garastāvokļa maiņu un pašsajūtas izmaiņas.
Ar bērna muti runā patiesība…
Jā, tā ir tā brīža patiesība, tā ir aktuālās situācijas spoguļošana, kura bāzējas sajūtās. Tādēļ blakus mazam bērna jābūt mātei(Mēness) un tam pamazām viss jāmāca(Merkurs), lai tas izaugtu ar GUDRU PRĀTU.
Gudrs prāts no mūsu skatījuma ir mierīgs prāts. Tikai mierīgs prāts var spriest gudri. Vēsa galva ir nepieciešama. Mēness ir vēss.

Tādejādi Mēness ir prāts un Merkurs ir prāts tikai tās ir prāta dažādas dimensijas.
26.06.2023.
 

 

 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook