2.maja. Skatāmies dziļāk

2.Māja. Skatāmies dziļāk.
Virspusēji viss izskatās vienkāršāk par vienkāršo- 2.māja-resursi, labumi. Simboliskā atbilstība Vērša zīmei (Planētas- Venera pārvalda un Mēness eksaltē)-materiālisms, nemainīgums u.t.t.
Patiesībā planētu simboliskā eksaltācija horoskopa mājās parāda uz mūsu ļoti izteiktajam vajadzībām:
Saules eksaltācija 1.mājā(Auns) parāda mūsu nepieciešamību būt dzīviem un unikāliem
Mēness eksaltācijas 2.mājā(Vērsis) parāda mūsu vajadzību pēc drošības un izdzīvošanas
Merkura eksaltāciju 6.mājā(Jaunava) parāda mūsu vajadzību pēc maksimāli detalizētas informācijas par visa funkcionēšanu un tā uzturēšanu(ieskaitot veselību).
Veneras eksaltācija 12.mājā(Zivis) parāda mūsu iztēles un baudas augstāko saplūšanu ar mūsu identitāti(Asc)
Marsa eksaltācija 10.mājā(Mežāzis) parāda mūsu vēlmi gūt sasniegumus, uzvarēt citus dzīves cīņās.
Jupitera eksaltācija 4.mājā(Vēzī) parāda mūsu vitālo nepieciešamību piederēt pie kopienas(arī ģimenes), nebūt vieniem, tikt iekļautiem.
Saturna eksaltācija 7.mājā(Svaros) parāda mūsu gaidas pēc garantētas pasaules realitātes, kuru vispirms sagaidām no citiem.
Ļoti svarīgi, ka šajā eksaltācijas izvietojumā ir pilnīgi aizņemtas stūra mājas. Tāpat ir interesanti(un likumsakarīgi), ka mājas ap Ascendentu(1.maja) ir aizpildītas-2.un 12.
Šoreiz par 2.māju.
Vai zinājāt, ka vārds „Matērija”, kuru tik biezi lietojam attiecība uz 2.māju, ir celies no latīņu vārda „Mater”. Kas nozīmē „Māte” ?
Vēdiskajā astroloģijā 2.māja atbilst ģimenei, kura cilvēks aug bērnība, īpaši agrīnajā bērnībā. Māte-Mēness ir galvenais personāžs viņa izredzēs izdzīvot. Māte ir barotāja, dzīvības uzturētāja. Dabā no viņas(un tikai viņas!) ir atkarīgs vai mazulis paliks dzīvs.
Vērsis. Kādēļ ir tik grūti atteikties no ēdiena? Kāpēc tik daudzi ķeras pie ēdiena kā pie lielāka glābiņa no satraucošās pasaules? Pasaule mazuļa acīs ir viņš! Tādu, kādu tas redz māti un jūtu vidi ap sevi-tādu tas redz savu vērtību tajā. Ja esi audzis drošībā, mīlestība un uzmanība-tāds arī tu jutīsies-vērtīgs, mierīgs un apmierināts. Ja esi audzis ēdiena trūkumā, uzmanības trūkumā, pamestībā un trauksme-tu kļūsi par tādu, kurš jutīsies tāds visu dzīvi.
Problēmas ar otro māju rodas, kad nespējam atteikties no šīs drošības, jo baidāmies, ka mums tās (Mammas) nebūs. Mēs turamies pie šī mammas pupa, cik vien varēdami. Un pie mazākā satraukuma, vēlamies tajā ieķerties. Tas ir galvenais atkarību iemesls. Atkarības ir visiem, vienai daļai tas netraucē, citai rada pamatīgas problēmas jo tie ir pamatīgi „nofiksējušies”(Vērsis-fiksētā zīme). Ēdiens vai dzēriens, vai cigarete (ari elektroniskā) ir mammas pups, kurš nomierina. Tas noņem trauksmes.
Un trauksme nav sekla, virspusēja- tās ir bailes, ka mēs neizdzīvosim bez aprūpētāja(Mammas)! Tās ir bailes, ka tiksim pamesti.
Ja bērnībā mums kā trūka, mēs definējam sevi kā lemtus šim trūkumam. Mazs bērns definē sevi tajā , ko redz un jūt apkārt.
2.māja atbild arī par cilvēka balsi. Mammas balss tonis var ļoti nomierināt(šūpuļdziesma). Mamma, kura jūtas mierīgi un droši, to pasu nodod bērnam. Atslēgas vārds ir „jūtas”, jo pasaule nekad nav bijusi pilnīgi droša un mierīga un nekad arī nebūs. Mums visiem piemīt trauksme, mums visiem ir ierasti veidi, kā to mazināt. Atkarības (arī nevainīgas) ir visīsākais ceļš uz īslaicīgu miera iegūšanu. Mēs esam savu nomierināšanās paņēmienus tik dziļi integrējuši sava ikdienā, ka pat tos nemanām. Mēs esam pieraduši. Taču pietiek kādam nelielam šķērslim paradīties, kurš šo rutīnu izjauc un jau rodas satraukums!
Emociju pārcelšana uz matēriju(mammu) ir ikdienišķa un pastāvīga (Vērsiska) izpausme. Vispirms jau ēdiens, tad dzērieni, pieskārieni u.t.t.
Ja mēs gribētu atbrīvoties no pārmērīgas iestrēgšanas, iefiksēšanās pierastajā rutīna, izrādītos, ka tas nemaz nav viegli. Daudziem pat neiespējami. Dažādi mēģinājumi ar dietām, sportot sākšanu, un citu ”saņemšanos” lielākoties beidzas pēc neilga laika lai atkal neirotiskā sevis šaustīšanā liktu mēģināt saņemties jaunai kaujai.
Kāpēc tā notiek?
Tā notiek tādēļ, ka tiek ārstēti simptomi, nevis pamatcēloņi. Pamatcēlonis ir bailes . kad tiek apzinātas un pārvarētas bailes no tā, kas licis nepārtraukti meklēt „mammu”. Taču lai tas notiktu, jāiziet sāpīga sevis ieraudzīšanas fāze. Pieaugušais to spēj, mazs zīdainis to nespēj, jo ir atkarīgs no citiem.
Lai izietu no zīdaiņa atkarības stāvokļa ir jāatvadās no glābjošās „mammas” un jākļūst pieaugušam.
Ai, bet tika labi ir tomēr ieritināties šajā pelēkajā rudens vakarā dīvānā, apsegties ar sedziņu un izbaudīt picas gabaliņu ar glāzi sarkanvīna vai krūzi tējas…
Jauno dzīvi sākšu no pirmdienas:)
28.10.23 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook