Cilvēka iekšējās pretrunas

Cilvēka iekšējās pretrunas -planētas un to cīņas.
Planētas ir saistītas ar arhetipiem. Nav vienkārši nodefinēt arhetipa jēdzienu. Tas tādēļ, ka runa iet ne par objektu vai subjektu. To pat labāk neapzīmēt kā lietvārdu, bet kā īpašības vārdu vai darbības vārdu.
Jo arhetips ir enerģija-enerģijas tips, kurš atrodas veselumā-ko saucam par Kosmosu , Visumu, Visu, Ēteri, Ākāšu, Den un citos līdzīgos vārdos.
Planētas mēs saistām ar dieviem un visu tautu mitoloģijas atsaucas uz tiem-šiem spēkiem. Šie spēki ir mūžīgi. Tie ir bijuši, ir tagad un būs vienmēr.
Tie izpaužas arī caur cilvēku. Mēs sakām, ka ēteris caurvij visu, ka Dievs ir visā. Grieķu mitoloģijā, kad dievi nevarēja atrisināt savus strīdus savā starpā vai ar laicīgajiem, tie vērsās pie Zeva, lai tas „iztiesā”. Kas ir šī iztiesāšana? Zevs(Jupiters) astroloģija pārvalda ēteri. Tātad:
Ja nav iespējams atrisināt iekšējas domstarpības Un tās nav iespējams atrisināt starp diviem strīdniekiem principu līmenī nekad!), tad vienīgais risinājums ir paplašināt apziņu un nevis noliegt kādu no principiem(sakaut), bet gan iekļaut to lielākā apziņā. Apziņas paplašināšanas funkcija pieder Jupiteram(vēdiskaja astroloģijā–Guru). Jupiters nav tikai cilvēku skolotājs- tas ir dievu skolotājs!
Ja planētas veido saspringtus aspektus, tās cīnās jūsu dzīvē. Īpaši jāuzsver visspēcīgākas pretrunas aspekts-opozīcija. Tās pretrunas ir neatrisināmas tikai divu spēku kaujā, jo zaudētājs vienmēr meklēs kompensāciju, un psihe to atradīs! Tā noorganizēs slimību, citus notikumus tā, ka vecā pretruna atkal nāks gaismā.
Tas pats izpaužas arī ārpusē. Piemēram pāra attiecībās. 1.un 7.maja atrodas opozīcijā. Tai piemīt tieši pretēja izpausme. Ka teicis kāds gudrais-mums jāpriecājas attiecībās, ka mēs satiksim kādu, kurs par mums rūpēsies, bet par otra cilvēka citādību-ka papildinošu sev. Tas ir kā Marss ar Veneru avi Venera ar Marsu. Tas ir ka Jupiters ar Merkuru vai Merkurs ar Jupiteru, tas ir ka Saule ar Mēnesi un ka Mēness ar Sauli…
Patiesībā mēs katrs vienmēr esam viens pats, taču iekļaujošā, paplašinātā apziņā var brīvi atrasties arī citi. Mēs ar viņiem necīnāmies, bet pieņemam un iekļaujam. Pašam cilvēkam to ir grūti izdari, jo cilvēku vada viņa ego aizsardzība. Tādēļ, ja tiešam vēlamies būt iekļaujoši un iekļauti, mums jāvēršas pēc palīdzības pie smalkās pasaules. Tā divi var kļūt par vienu…veselu. Taču attiecībās vislabāk klāsies tiem, kuri kļūs par otra cilvēka suverenitātes sargātāju, nevis uzspiedīs savu pasaules kārtību. Tieši ar tādu cilvēku gribēsies būt kopā. Mums jābūt gataviem tam, ka tieši attiecībās varam piedzīvot to, ka paliekam līdz galam nesaprasti(jo tieši tur būs mūsu izmisīgās gaidas to piedzīvot). Sevi varam saprast tikai mēs paši, un ari tikai tad, kad esam sevi pamatīgi iepazinuši.
Mums jāpieņem ,ka mēs paši(vai kāda planētas tēma mūsu horoskopā) vienmēr paliks līdz galam nesaprasta no citiem. To piedzīvo visi cilvēki.
Citiem vārdiem sakot, vienai planētai nav jāpārveido otra, bet jādarbojas viena - lielāka veseluma labā. Piemēram: katra planēta atbild par kādiem orgāniem. Lai mēs būtu VESELI, mums nevajag lai plaušas cīnās ar nierēm, bet sadarbojas.
Ir jāatbalsta katras planētas, katras mums svarīgas tēmas, principa suverenitāte, taču tā nekad nedrīkst kļūt dominējoša (lai gan dispozīciju ķēdīte mums parāda „motivācijas līderus”).


 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook