4.māja. Debesis ir tuvu klāt

4.Māja . Debesis ir tuvu klāt.
Kad mīlestība smaržot sāk,
Debesis ir tuvu klāt,
Kad sirds mūri sabrukt sāk,
Debesis ir tuvu klāt.
Kad posta vietas tiek uzceltas
Un dziļas slāpes remdētas,
Tuksnesī, kad lieti nāk,
Debesis ir tuvu klāt.
Kad miera vārti vērties sāk,
Debesis ir tuvu klāt.
Kad mīļa gaisma sildīt sāk,
Debesis ir tuvu klāt.
Kad šaubu ķēdes tiek pārcirstas
Un dziļas sāpes remdētas,
Tava sirds, kad dzīvot sāk,
Debesis ir tuvu klāt.
Vai esat aizdomājušies, kāpēc ceturtā māja ir simboliski kardināla un tajā simboliski eksaltē Jupiters? Daudziem pietiek zināt, ka šeit ir Vēža zīmes atbilstība un Mēness. Tātad - mājas un mamma. Bet lielais jautājums skan šādi: KAS IR MĀJAS? KUR IR MĀJAS? 4.mājā mēs atgriežamies mājās. Līdzās visvairāk svarīgam dzīves jautājumam - KAS es esmu? Jautājums KUR ir manas mājas ir tikpat svarīgs. Jo no mājām es nāku pasaulē, un uz mājām es atgriezīšos, kad pametīšu šo pasauli.

Kardināls nozīmē kustību. Šajā gadījumā tā ir kustība uz iekšu. IC, kas apzīmē 4.mājas virsotni, nozīmē Imum Coeli - debesu dzelme. Tātad debesis uz iekšu (MC - Medium Coeli - debesu vidus). Šī vertikālā ass - 4/10 parāda mums, ka mēs nākam no debesīm un atgriežamies debesīs. "Tu ārā" nav iespējams atrast sevi. Citāts no Ošo: "Lai saprastu izaugsmi, pavēro koku. Lai gan koks aug augšup, tā saknes tiecas arvien dziļāk zemē. Ir līdzsvars – jo augstāk paceļas koks, jo dziļāk nolaižas saknes. Nemēdz būt piecdesmit pēdu augsts koks, bet ar nelielām saknēm, tās nespēs noturēt tik gigantisku koku. Dzīvē izaugsme nozīmē, ka tu audz arvien dziļāk pats sevī – tieši tur ir tavas saknes.”

Izrādās, ka pats ceļojums uz mājām ir patiesās mājas! Uz kurieni dodas svētceļnieks? Uz kādu konkrētu svētvietu? Lai tur nokļūtu, var izmantot ērtu transportu. Taču pats ceļš ir tas, kas ved uz mājām - uz mājam pie sevis. Pie sevis bezgalīgajās debesīs, debesu dzelmē. Te arī ir atslēga tam, ka ceturtā māja saistās ar Vēža zīmi; zīmi, kuras simbols atrodas ūdenī un pie tam ir aizvērts, jo sargā sevi savās mājās. Jupitera eksaltācija Vēža zīmē parāda, ka ne jau ārējie ceļojumi ir vērtīgākie - tieši iekšējie ir tie, kuri atvedīs pie atbildēm. Viens tāds ceļš ir meditācija. Mēs varam iegūt patiesu mieru un laimes sajūtu tikai, esot ceļā uz to - aizvien dziļāk un dziļāk. Laime nav mērķis, taču laimes sajūta ir tikai tad, kad esam absolūtā vienotībā ar savu patieso sapni - nonākt atpakaļ mājās. Jo NEKUR nav tik labi kā mājās. Ceļš mūs padara viedākus (Jupiters). Kad tēvs sūta 3 (Jupitera skaitlis) dēlus pasaulē laimi meklēt, tas sūta tos doties ceļojumā, no kura tiem jāatgriežas viediem. Apskaidrība ārēji neko nemaina. Tā pilnība izmaina mūs iekšēji. Kā zināmajā budistu sakāmvārdā: pirms apskaidrības tu skaldi malku un nes ūdeni, pēc apskaidrības tu skaldi malku un nes ūdeni. Mēs nevaram būt mājās sastinguši - tāds var būt tikai ķermenis pēc nāves. Mēs esam kustībā - iekšējā kustībā. Tieši to māca apgūt nopietnas garīgas prakses. Piemēram, kad ci-gun skolnieks statiski ārēji stāv, tā iekšienē notiek svarīga kustība. Mēs visu mūžu meklējam drošību (īpaši tie, kuru horoskopā ir izteikta Vēža zīme un 4.māja). Vai sienas jums dod drošību? Vai nolikta zeķē nauda? Vai attiecības? Vai bērni? Vai valsts? Nekas no tā neko negarantē. Drošību var dot tikai apziņa par nekā nebeigšanos nekad un to, ko vienkāršā valodā apzīmē ceturtās mājas (visa beigas) patiesība - viss notiek uz labu.
16.11.23.

 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook