Saturna palīdzība

Saturna palīdzība.
Parasti cilvēkam ir raksturīgi izvairīties no problēmām, cik vien iespējams. Cilvēks tiecas pēc laimes.
Taču pilnībā tas nekad nav iespējams, vienmēr atkal nāk kādas problēmas. Un tad nu cilvēks meklē dažādus paņēmienus kā mazināt problēmas un atrast ceļu uz laimīgu dzīvi. Taču ir jāsaprot, ka dzīve nekad nav sastāvējusi tikai no patīkamā- grūtībām nākot kā kaut kam, kas varētu arī nebūt.
Tā ir aplama pozīcija, jo tā pauž nostāju: īstā dzīve ir tā, kuru es vēlos. Tā dzīves daļa, kura ir problemātiska, pēc iespējas jāsamazina. Taču patiesībā tā ir bēgšana no patiesās dzīves. Patiesā dzīve ietver grūtību, skumju un vientulības posmus kā nepieciešamus un neizbēgamus mūsu attīstībai.
Tieši Saturna ietekmes periodos mēs saskaramies ar tumšākajām dzīves dienām, mēnešiem vai pat gadiem. Taču tieši šie posmi mums iemāca vissvarīgāko. Tie izsijā graudus no pelavām. Tie ļauj skaidri ieraudzīt (Saturns ir gaisa pārvaldnieks) realitāti visā tās spektra. Tie beidzot liek novērtēt to, kas patiešām silda dvēseli un liek pieņemt to, kas sāpina.
Tieši Saturns, kad izdarījis savu darāmo, ļauj sākt visu no jauna. Tas ir spēks mūsos, kas izbeidz to, kam jāizbeidzas. Tas var būt neizsakāmi skumji. Tas var būt tik skumji, ka vairs negribas pat dzīvot.
Mēs neizvēlamies Saturnu, mums tas tiek dots –gribam mēs to vai nē.
Parastā ikdienas skrējienā mēs nekādi nevaram novērtēt vis, vis būtiskāko. Kad mums ir labi, mēs uztveram to kā pašsaprotamu. Īpaši dabiski tas ir jaunībā, kad Saturna ietekme ir maza.
Tieši Saturns ir spēks, kas liek ielūkoties savās dzīlēs, tas virza uz iekšpusi. Turp, kur izmisīgi visu laiku nevēlamies nokļūt, tādēļ aizņemot savu prātu un laiku ar neskaitāmām ārējām darbībām. Tieši savos dziļumos mēs sastapsimies ar līdzjūtību un pazemību. Iespējams mēs iegūsim šīs īpašības pirmo reizi dzīve un iespējams, ka tās tagad būs ar mums visu atlikušo dzīvi.
Saturna periodi mums māca pieņemšanu. Galējais izmisums mums māca izbeigt visu kontrolēt, jo tāpat tas neko nemaina. Tas atbrīvo mūs no ārkārtīgi nogurdinošajiem darbiem ārpusē un dod laiku. Jā, beidzot mums ir laiks! Un tad izradās, ka tas ir tik nepazīstami, mulsinoši un biedējoši -būt vienam pret vienu ar Laiku.
Saturns māca patieso gudrību. To gudrību, kura rodas pārdomās un vientulībā. Lai piedzīvotu vientulību, nebūt nav jābūt vienam. Daudzi laulātie man par to stāsta gadu gadiem. Čehos esot teicis: ja vēlies satapties ar vientulību, apprecies…
Saturns mēdz atņemt tik daudz no iepriekšējās godības, ka cilvēkam varbūt nekas cits neatliek, kā paļauties uz ko augstāku-ko tādu, ko nevaram ne redzēt, ne saprast-mūsu likteni.
Saturns gan reāli, gan simboliski ir spēks, kas iezīmē robežu. Šī ir robeža starp saprotamo un nesaprotamo. Un mēs stāvam uz šis robežas un domājam…
Nereti cilvēks meklē palīdzību, glābiņu no šī perioda. Laicīgi izglītoties speciālisti tam konstatē depresiju un sāk to ārstēt. Taču biezi vien ir jāsaprot, ka šis dzīves posms var būt dziedējošs un attīstošs. Jā, tas nav patīkams, taču tas ir nepieciešams.
Jāsaprot, ka dzīve sastāv no visām planētām(astrologu valoda runājot). Nevajag ārstēt „pret” Saturnu. Tāpat kā nevajag ārstēt „pret” Veneru vai Jupiteru. Vajag iekļaut visas planētas dzīvē, jo tās tajā vienmēr ir bijušas un būs.
1.12.23.


 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook