Tranzīti. Ko darīt?

Tranzītu ietekme. Ko darīt?

Šis ir viens no jautājumiem, kurš astrologus un astroloģijas interesentus satrauc visbiežāk. Tiek uzburtas dažādas ainas par nākotni, tiek meklēti izskaidrojumi, tiek domāti scenāriji un uzvedības stratēģijas. Un tas ir pamatoti, jo mēs labi zinām, ka ļoti bieži ir apstiprinājies, ka tranzīti ir izraisa būtiskas iekšējas un ārējas pārmaiņas.
Kādā veidā ir iespējams piedzīvot tranzītus tā, lai to ietekme būtu maksimāli konstruktīva? Mani secinājumi(un es esmu piedzīvojis daudz tranzītu) ir tādi, ka nav nekāda ārēji izmantojama brīnumaina trika. Strādā tikai un vienīgi iekšēji instrumenti.
Galvenais ir apzināšanās.
Kas mums ir jāapzinās? Pirmkārt jau tas, ka nekādu ārēju tranzītu ar stariem uz mums nav. Ir iekšējas cikliskas izmaiņas, kuras mēs piedzīvojam pilnīgi visos savos esības līmeņos- no fiziskā līdz garīgam. Jā, šis cikliskās izmaiņas korelējas ar planētu kustību debesīs, savādāk jau astroloģija nestrādātu. Jāapzinās, ka visas cikliskās izmaiņas nāk no pagātnes. Cikls pēc savas būtības ir nepārtraukts un bezgalīgs atkārtošanās aplis.
Apburtais aplis. Latīniski vicious circle. Kas to apli apbūra? Mēs paši ar savam izvēlēm, domām un darbībām pagātnē. To apbūra mūsu priekšteči, kuru ģenētiskie, karmiskie un fiziskie mantinieki mēs esam.
Patiesībā visas banālās astroloģiskās prognozēšanas pamatu pamats ir šis apburtais aplis. Jo mēs ar lielu varbūtību varam teikt, ka tas, kas bija, tas arī būs atkal. Sena tautas gudrība vēsta, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Tad tas nozīmē, ka no šī apļa nav izejas? Sansāras rats ir mūžīgs?
Lielum lielākajai daļai cilvēku diemžēl tā tas ir. Jo, ja cilvēks nemēģina vai nespēj apzināties realitāti, tas paliek šajā ratā, kuram tas ir tīri labi pielāgojies, izmantojot visus personības ego resursus un instrumentus. Starp citu, vai esat padomājusi kā ezotēriski jātulko dusmīgs novēlējums „Ej tu ratā!”?
Tas, ko tālāk aprakstīšu nestrādās jūsu tranzītos, tikai par to izlasot. Neesiet naivi, zināšanas bez pastāvīga pielietojuma ir tukšas.
Taču tiem, kuri ir gatavi pārējai no abortā apļa uz spirāli, var noderēt turpmāk aprakstītās idejas.
Tātad apzināšanās.
Runājot astroloģijas terminos, pamanīsiet, ka šīs idejas un pieredzes caurstrāvo Jupitera un Saturnā principu plašāka izpratne.
Pirmais solis: apzināta pieņemšana.
Pieņemiet to, ka viss-pilnīgi viss ir daļa no jums un jūs esat daļa no pilnīgi visa. Izjūtiet to ar visu savu būtību. Iespējams sākumā būs vieglāk to darīt kāda mierīgā vietā aizverot acis. Svarīgi ir to nevis zināt, bet pieredzēt. Tad vēlāk šo apziņu var uzturēt visu dzīvi, pa laikam to nostiprinot. Visu savu dzīvi, visu dzīvi vispār var uztvert ka nepārtrauktu skaņdarbu orķestrim. Viss notiek nepārtrauktā radīšanā Tad tranzīta aspektu var izjust kā vienu jaunu akordu, kurš ieskanas un rezonē ar tevi. Tā ir tikai takts, tikai epizode, kuru nomainīs cita, tad cita…
Iekļaušana ir Jupitera spēka izmantošana. Tu esi viss un visā esi tu. Nenodalīt sevi no visa pēc principa patīk/nepatīk- tā ir pirmā atslēga. Nešķiro patīkamo pieņemamajā un nepatīkamo nepieņemamajā. Tā tu iekļūsti apburtā loka varā. Tu atgriezies prāta vēlmju varā. Tādejādi tu kvadrāta aspektu tranzītos arī turpmāk uztversi kā sodu-ka kaut ko nepatīkamu, jo tava prāta atmiņa to ir piefiksējusī kā tādu, un tas ar katru tranzītu aizvien dziļāk var iespiesties tavā uztverē, un tu neapzināti turpināsi uztvert šos aspektus ka nepatīkamus.
Taču to var mainīt.
Iemācies uztvert tos bez šīs šķirošanas (Venera).
tu vari izvelēties ka reaģēt. Tev nav jāsāk drebināties tikai tādēļ, ka aiz loga ir decembris un tev nav jālec no prieka gaisā, ja aiz loga ir jūlijs. Tavas reakcijas ir atkarīgas tikai no tevis…, ja tu tās izvēlies apzināti.
Tava aspektu pieredzēšana visu pirms un galvenokārt notiek prātā. Nesaki-tas ir slikts notikums un tas ir labs notikums. Saki: tas ir notikums.
Un šeit ir ļoti svarīgs punkts, kurs atkal skar Veneru(mūsu vēlmes). Protams, ka cilvēciskais gribas vājums tevi mudina vēlēties patīkamo un neizvēlēties nepatīkamo. Taču tās ir lamatas. Mācies izvēlēties to kas ir, nenoliedzot pasauli tādu kāda tā ir. Tad tava reakcija uz kvadrāt aspektu būs neitrāla. Tu teiksi: man te Saturna kvadrāts, bet nekas nenotika! Urā!
Atceries, ka tu vari izvēlēties reakcijas veidu. Tā ir pilnīgi tavās rokās(apziņā).
Otrā atslēga nāk no Saturna.
Tu un tikai tu esi atbildīgs par visu kas notika, notiek un notiks. Neviens cits nav par to atbildīgs. Mūsu cilvēciskā prāta kapacitāte nespēj apjēgt šīs atbildības lielumu. ( Dieva miers, kas ir augstāks par visu saprašanu Fil.4:7). Šīs atbildības pieņemšana dod lielu mieru. Tad tu vari mierīgi uztvert gan pārbaudījumus gan dāvanas.
Tava brīvība ir tieši tik tuvu, cik esi gatavs uzņemties atbildību par saviem lēmumiem, domam, izvēlēm un darbiem. Uzņemies atbildību bez bailēm- mierīgi un mierā.
Tad liktenis vairs nebūs kaut kur ārpusē. Tu sapratīsi, ka tas vienmēr ir bijis, ir un būs tevī.
Tu lēni, ilgi-ļoti ilgi esi veidojis sevi. Tu esi savu darba rezultāts. Ja tev šis rezultāts liekas uzlabojams, tas ir tavās rokās. Viss ir procesā, šis ir tikai starpposms. Tikai nesteidzies-izdzīvo dzīvi soli pa solim.
Saturns ir bezpersonisks. Tas māca bez-personiskumu. Persona ir mūsu pārejošā prāta konstrukcija. Saturns ir Saules(dvēseles) dēls. Tam ir vara pār personu. Taču personai nav jābūt varai pār garu un tā dēlu.
Mācies vērot tranzītos notiekošo. Nevis reaģē , īpaši ar emocijām, bet vēro. Vēro notiekošo neitrāli un mierīgi.
Noslēgumā viena teikuma tas, kas tev jāzina:
Tu neesi tas, kas biji, tu esi tas, kas esi tagad.
20.12.23.


 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook