Izkratīt sirdi

Izkratīt sirdi.
Ja sirds ir jāizkrata, tātad kaut kas tajā sakrājies par daudz. Par daudz sāpju, par daudz atmiņu, par daudz, par daudz…
Pati dzīve tad mēdz nākt palīga lai novestu mūs līdz katarsei, kurā mēs esam gatavi izkratīt sirdi, izstāstīt kādam, kurs uztvers mūsu stāstīto ar patiesu uzmanību un cieņu.
Pa laikam mani paaicina uz tv šoviem, kur tieku savests kopa ar ārkārtīgi ekstravertiem un ārēji smaidīgiem cilvēkiem. Uz viņu fona es esmu absolūts intraverts. Pēc pēdējā šova es sāku par to aizdomāties un atskārtu, ka es aizvien vairāk savā astrologa darbā kļūstu par tādu kā astro-psihologu. Respektīvi, cilvēki aizvien vairāk nāk un stāsta, stāsta, stāsta…
Es uzmanīgi klausos un saprotu, cik viņiem ir svarīgi tapt uzklausītiem.
Jā, kāds padoms noteikti ir nepieciešams un tas tiek arī sniegts, taču uzklausīšana man sāk kļūt par aizvien būtiskāku darba sastāvdaļu.
Astrologa darbs ar „ūdens” mājām (4,8,12) prasa ļoti uzmanīgu, cieņpilnu iedziļināšanos. Kur var iedziļināties? Gaisā, ugunī, zemē? Iedziļināties var ūdenī. Šeit es nedomāju noteikti kosmogrammu, kurā dominē ūdens. Es domāju tēmas, kuras ir tēlaini sakot, izplūdušas.
Tomass Mūrs lieto terminu „izšķīdis” . Šis termins man ir ļoti saprotams un es to esmu sācis izmantot iekšējai lietošanai .
Jo, ja mēs vēlamies iegūt mieru jautājumos, kuros nekad nebūs iespējams atrast pierādījumus, visus faktus un pilnīgu skaidrību, tad mums jāizšķīst šajā tēmās , lai savienotos ar to sajūtu līmenī .
Izkratot sirdi, mēs vēlamies attīrīties, atvieglot savu nastu. Baznīca tam kalpo grēksūdzes sakraments. Astrologs neveic institucionāli formālas grēku atlaišanas. Taču tik bieži saskaroties ar to, ka klienti aizejot saka: „paldies, palika vieglāk”, saproti, ka kaut kas ir attīrīts, kaut kas ir „izkratīts”.
Mēs bailēs no ciešanām , mēdzam sevi iesprostot, sasaldēt sirdi(Kajs un Ledus karaliene). Šī nasta ir panesama, taču pienāk laiks, kad iekšējais spiediens vairs nav izturams. Ja palaimējas, cilvēks atrod, kam izkratīt sirdi, ja ne, tas nonāk insulta vai infarkta statistikā kā kārtējais…
Es labi saprotu, ka katram astrologam ir savi klienti. Tie atrod tos, kas spēs tiem palīdzēt. Taču pat viscietākajam cilvēkam pienāk brīdis, kad tas vairs nevar izturēt. Tad tam nepieciešama „izšķīšana”, kura ir dziedinoši attīroša. Protams, ka talkā nāk arī asaras. Tās ir svētīgas asaras.
Jungs: „Sirds savtīgā cietība izšķīst: sirds pārtapt ūdenī. Tad var aizsākties virzība uz augstākiem attīstības posmiem”
21.12.23. Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook