Trešais ceļš

Trešais ceļš.
Realitātes uztvere parasti duāla: no vienas puses analītiskais prāts, no otras puses-iztēle, asociācijas, ”maģiskā domāšana”.
Kuru ceļu iet astrologam?
Ja mēs nostājamies analītiskā prāta pozīcijās, tad ieraugām katrā cilvēka un pasaule kopumā daudz nepilnības. Tad šāds astrologs meklēs un ari atradīs dažādus padomus kā novērst trūkumus, kā uzlabot to un to, kā strādāt pie noteiktiem planētu izvietojumiem. Arī savā dzīvē šāds astrologs ir diezgan bieži norūpējies par to kas notiek ar pasauli-visapkārt vienas vienīgas nepilnības!
Un kas notiek: pazūd prieks. Pazūd ikdienišķā labestība. To ar laiku pat nomaina cinisms un pastāvīga neapmierinātība. Tas doma, ka ar nepilnībām visu laiku ir jācīnās. Gan sevi, gan partnerī, gan darba un visur citur. Tiek patērēts milzum daudz dzīvības enerģijas cīnoties ar…dzīvi. Tā ir tāda kā „psihiskā alerģija”. Kad cilvēkā psihiskā imūnsistēma cīnās pret pašu cilvēku.
pasaule vienmēr ir bijusi nepilnīga, šāda astrologa problēma ir tāda, ka tas iedomājas, ka tajā var ieviest tādu kārtību, kādu tas uzskata par pareizu.
Otrais ceļš ir misticisms. Šo ceļu piekopj ne mazums mūsu laikabiedru. Pietiek tikai neilgu laiku ielūkoties internetā un jums tiks piedāvāts dažādi interesanti sevis atklāšanas veidi. Veidiem nav ne vainas-tie ir nepieciešami ļoti dažādi. Vaina ir tajā, ko daļa no tiem, maigi sakot, nav pārbaudīti…
Iespējams šie astrologi ir laimīgāki par pirmā tipa kolēģiem. Tie vēlas dalīties savās ja iepazītajās sajūtās ar pasauli, tāpat ka to vēlas mazi bērni, pirmo reizi iepazīstot kaut ko. Mammu paskaties: bizbizmārīte, cik tā skaista! Tā rāpo pa manu pirkstu un lido gaisā!
Kritiski domājošais gan zina, ka tie ir plēsēji.
Un tad nu sanāk rutīnas nomāktie kādā bizbizmārīšu brīnīšanās aplī…
Šie cilvēki apjūsmo pasauli arī tās nepilnībās-patiesībā, pat vairāk nepilnībās, nekā pareizajās „pilnībās”. Jo tas ļauj arī sevi pieņemt nevis tikai tad, ka es „dabūšu diplomu, vadītāja tiesības, man būs tas un tas (seko jauna, skaista, vesela un veiksmīga cilvēka saraksts).”
Iespējams šie cilvēki ir pieredzējuši, ka dzīve nenotiek kā plānots. Tā ir viena no svarīgākajām pieredzēm garīgajā pieaugšana- dzīve nenotiek kā plānots.
Atgriezīsimies pie astroloģijas.
Žurnālisti man simts reižu ir uzdevuši jautājumu: kas ir astroloģija? Vai tā ir zinātne? Un es tiem simts reižu atbildu, ka astroloģija nav vienkārši zinātne. Astroloģija ir ARĪ zinātne. Tā izmanto precīzus aprēķinus lai interpretētu tos…aptuvenās asociācijās par tēmu. Tātad astroloģija ir ARĪ māksla.

Trešais ceļš
Lūk, tādejādi trešais ceļš ir iekļaut astrologa spriedumos gan pareizo, gan nepareizo, gan loģisko, gan neloģisko, gan prātu, gan emocijas. Tas paredz to, ka mēs šajā iekļaujošajā interpretācijā sakām, ka lietas vienlaicīgi ir paredzamas un neparedzamas. Tās ir prognozējamas un iziet ārpus prognozējamā.
Ja astrologam būs paveicies, un tam pieslēgsies Providence, tas spēs paskaidrot saprotami nesaprotamo. Varbūt ne analītiski paskaidrot, bet iezīmēt virzienu, tēmu, laiku un visu pārējo.
Man cilvēki pēc šāda veida sarunām ir teikuši „ tas bija vērtīgi”.
Cilvēks, kurš neiet trešo ceļu, droši vien padomās- tāpat nekļuva skaidrs(lasi- neiedeva precīzu instrukciju kā visu panākt tieši tā ka es vēlos). Taču trešā ceļa gājējam ir svarīgs tieši kompass, kurā ir redzams virziens, nevis sīka instrukcija kā izvairīties no bedrītēm ceļā. Jo katram savs ceļš ir jāiet pašam.
P.S.Jau gadiem mana soctīklu profila moto ir:
„Dari ko vari un ceri uz labāko!”
27.02.24.
 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook