Racionālais un iracionālais

Racionālā un iracionāla uztvere.
Cilvēks realitāti uztver vienlaicīgi gan racionāli, gan iracionāli. Astroloģijā mēs lietojam apzīmējumus „vīrišķais” un „sievišķais”, attiecinot to uz visa veida dalījumiem.
Šoreiz es gribu pieskarties tikai vienam šī dalījuma aspektam: realitātes uztverei.
Vīrišķais racionālais skatās uz dzīvi, mēģinot tajā ienes vairāk gaismas…, lai spētu pasaule kaut ko saskatīt. Vīrišķi racionālajam vajag ieraudzīt lai saprastu.
Savukārt sievišķi iracionālais skatās uz dzīvi ka uz kaut ko tādu kas jau ir pazīstams, jau iepriekš piedzīvots un caur sajūtu niansēm atpazīstams. Šajā uztvere nav nepieciešams redzēt, jo var sajust.
Paņemsim mīlniekus.
Vīrišķais grib redzēt, grib aptaustīt, parādīt.
Sievišķais grib aizvērt acis, izslēgt gaismu, sajust.
Racionālais vēlas padarīt saprotamu iracionālo. Tad , kad tas nav iespējams(un tas nekad nav iespējams!), tas var pasludināt iracionālo par muļķībām un novecojušu pieeju.
Taču iracionālo nevar saprast, to var tikai sajust.
Šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ mani sen jau neinteresē astroloģijas pierādīšana ar racionālam metodēm. Labākajā gadījumā izdosies pierādīt pusi no tās (racionālo daļu).
Taču iracionālo daļu pasaules racionalizētājiem nekad nesaprast. Un tādu akadēmiskajā vide ir vairākums. Priecājos, ka to procents pamazam sarūk, zinātnei pamazām atskārstot, ka kosmoss nemaz nav tik racionāls.
15.04.24.


 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook