Ūdeņi un zemūdenes

Ūdeņi un zemūdenes.


Šis nav stāsts par ūdens tipa cilvēkiem. Šis ir stāsts par to, ka pilnīgi visiem cilvēkiem ir tēmas, par kurām tie negrib runāt, kuras tie tur pie sevis.
„Ūdens” ir ne tikai zemāks par uguni un gaisu. Tas ir zemāks par zemi. Tādejādi, tas ir kas tāds, kas atrodas iekšpusē.
Iekšpusē ir tas pats kas pagātnē. Tādēļ astrologs savā „zemūdenē” dodas ekspedīcijā iekšpusē , meklējot atbilstības pagātnē. Astrologam neinteresē pagātne, astrologam interesē iekšpuse.
Mēs nekad nevaram uzzināt pilnīgi visu, kas ir iekšpusē. Kaut kāda mēra ekspedīcija ir pielīdzināma izmeklēšanai medicīnā un citur. Nekad nav bijis tā, ka var atklāt visus slimību cēloņus vai atklāt visus noziegumus. Viena daļa vienmēr paliks neatklāta. Tas nekas, nepārdzīvojiet, tā vienkārši ir.
Astroloģiskais simbolisms, precīzāk, planētu mitoloģiskie arhetipi ir brīnišķīgs veids kā tomēr saprast to, kas notiek „zem ūdens”, pat, ja to nesaprot ne pats cilvēks, ne viņa astrologs to var detalizēti aprakstīt. Es silti iesaku uzticēties šiem mitoloģiskajiem stāstiem. Patiesībā nevis mūsu dzīve līdzinās kādam mītam, bet mēs esam mītu izpausme dzīve. Mīti ir mūžīgi scenāriji, kuri vēl un vēl atkārtojas, tie pastāv visu laiku.
Ko cilvēki bieži vēlas? Tie vēlas kontrolēt un pārvaldīt savu dzīvi. Tie ari pie astrologa var meklēt instrumentus, padomus ka to visātrāk un efektīvāk izdarīt. Taču cilvēka dziļakai būtībai, viņa dvēselei tas nav nepieciešams. Dvēsele vēlas piedzīvot svarīgas iniciācijas caur mīta izdzīvošanu, nevis izvairīšanos no tā.
Mūsu mītas ir uzrakstīts mūsu horoskopā. Vienkārši bez emocijām, pretenzijām, ambīcijām un vērtējošas attieksmes izlasiet to! Jums var patikt un jums var nepatikt izlasītais.
Pretošanās šī mīta scenārijam izraisīs neirozes. Pasaulē aizvien vairāk ir neerotisku cilvēku. Piedodiet, ja es kļūdos, taču liekas, ka sieviešu vidū procents ir lielāks. Un iemesls varētu būt acīmredzams; aizvien lielāks procents nevēlas pieņemt savu „sievietes mītu”, bet izvēlēties kādu citu. Un mēs šo nepieņemšanas sarakstu noteikti varētu turpināt abiem dzimumiem.
Kas mums nepieciešams lai tā nenotiktu? Iespējams daudz tiktu līdzēts, ja cilvēki savā uzvedība kļūtu dabiskāki. Respektīvi: vairāk ieklausītos savā dvēselē. Bieži runāju ar cilvēkiem, kuri aizmirsuši savus vienkāršos sapņus, savu aicinājumu. Tie, gluži kā Tims Tālers, ir pārdevuši savus smieklus.
Manuprāt pats vārds „vienkāršs” daudziem liekas nevērtīgs un negodājams. Es negribu būt „vienkārši” un „tikai” tas un tas!!! Es gribu būt kaut kas vairāk! Un saņem savu neirozes diagnozi…
Es labi saprotu, ka ne visi klienti ir gatavi apskatīt savu dzīvi kā daļu no lielāka procesa. Taču šāda perspektīva ir ļoti veselīga. Tā noņem no pleciem lielu smagumu un dzīvot kļūst saprotamāk un vienkāršāk un vieglāk.
Ir to vieglāk iedomāties un saprast, nekā izskaidrot. Tādēļ ir tik svarīgi lai astrologs un klients atrastos savstarpējas uztveršanas gaisotnē.
Taču ir ļoti svarīgi uztvert patieso, lielo stāstu, nevis klienta „virsūdens” pastāstus, domas un pasaciņas. Patiesie stāsti sākas ar zem ūdens : „sensenos laikos aiz trejdeviņām zemēm” dzīvoja… mana vecmāmiņa, kura mīlēja kādu vīrieti, taču apprecējās ar manu vectētiņu… Mana dzīve ir šī lielā, senā stāsta turpinājums.
Man liekas, ka tie studenti, kuri apmeklēja nesenās nodarbības ar klientiem un vakardienas meistarklasi saprata, ka būt par astrologu un strādāt par astrologu ar klientiem ir divas dažādas lietas. Tādēļ ir nopietni jāapsver vai palikt astrologam vai astrologam, kurš strādā ar klientiem.
Turpinām mācīties un vadīt zemūdenes!
30.04.24.

 


 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook