Vēlreiz par čika laiku

(tulkojums no angļu valodas)

Mēness veic pilnu apli 28,5 dienās, šajā laikā izejot cauri visām 12 Zodiaka zīmēm un katrā zīmē pavadot aptuveni 2,5 dienas.

 

Mēnesim atrodoties noteiktās zīmēs, tā iedarbība ir jūtama stiprāk – piemēram, atrodoties Auna zīmē, tā enerģija ir fiziska un dažkārt agresīva, tas ir dinamisks spēks, ko likt lietā uzdevumu veikšanai un projektu uzsākšanai; Mēnesim atrodoties Vērša zīmē, rodas bezrūpīgāka un jutekliskāka vēlēšanās baudīt labu ēdienu un labu mūziku. Mēnesim nonākot Dvīņu zīmē, sāk zvanīt telefons un saņemam daudz dažādu ziņu. Protams, Saules sistēmā darbojas arī citi spēki, bet Mēness vienmēr nodrošina „fona mūziku”, kas mūs vieno ar Zemi un zvaigznēm.

Taču reizēm šī saikne pārtrūkst un mēs it kā „peldam” starp zīmēm. Šo laiku dēvē par Mēnesi bez kursa jeb čika laiku. Tas sākas brīdī, kad Mēness attiecīgajā zīmē vairs neveido nevienu mažoru aspektu ar Sauli vai planētām, taču joprojām atrodas šajā zīmē, un tiek uzskatīts, ka Mēness ir bez kursa līdz tā ieiešanai nākamajā zīmē.

 

Čika laiks iestājas aptuveni ik pēc divām dienām, un tas var ilgt no dažām minūtēm līdz vairākām stundām. Dažkārt Mēness ir bez kursa divas dienas pēc kārtas; 2002. gada augustā, kad Mēness, atrodoties Vēža zīmē, neveidoja nevienu aspektu, čika laiks ilga gandrīz trīs dienas.

 

Čika laikā enerģijai ir īpašas iezīmes – veikali un restorāni ir neparasti klusi, spriešanas spējas ir apgrūtinātas, daudziem ir grūti pieņemt lēmumus. Lietišķas tikšanās var ievirzīties pavisam negaidītā gultnē, un cilvēkiem ir grūti sastrādāties grupā.

 

Nav daudz astroloģijas grāmatu, kurās aplūkota šī parādība, un šķiet, ka šajā jomā trūkst publikāciju. Rakstā par Mēness bez kursa interpretāciju dzimšanas kartēs ir citēts 4. gs. romiešu astrologs Julius Firmicus Maternus. „Taču, ja Mēness virzās tā, ka tā kustībai nav konkrēta mērķa, ja tam nav atbilstošas saiknes ne ar vienu zvaigzni un stūros nav labvēlīgu zvaigžņu, tā ietekme radīs panīkušus nabagus un ļaudis, kam nav nekā no tā, kas vajadzīgs, un tos, kam liegtas ikdienas dzīvē noderīgas lietas, un tos, kam dzīvības uzturēšanai vienmēr nepieciešama citu palīdzība.”

 

Šķiet, ka šī nežēlīgā ietekme atbilst kartes, kurā Mēness ir bez kursa, horārai interpretācijai, saskaņā ar kuru nekas neizdosies. Var secināt, ka šajā laikā rīcība nedod rezultātu, ka ļaudis ir „apmulsuši – vai nekonkrēti – pat nesakarīgi” un ka „šajā laikā uzsākta darbība bieži vien izrādās bezjēdzīga, nesvarīga vai nepareiza”.

 

Tomēr vienmēr tā nav. Pēdējo divu gadu laikā esmu veikusi pētījumu, iesaistot grupu draugu, kuri no astroloģijas zin tik vien kā savas Saules zīmes horoskopu vietējā avīzē un līdz ar to nav ieinteresēti ne apstiprināt, ne noraidīt mums šobrīd sirdij tuvākās astroloģiskās teorijas.

 

Lūk, mūsu secinājumi, kā arī daži ieteikumi plānošanai un čika laika lietderīgai izmantošanai.

 
 1. Ierastie darbi veicas labi, bet esiet uzmanīgi, sākot jaunus projektus

 2. Metiet laukā nevajadzīgo – šī ir iespēja atbrīvoties no uzkrātajām papīru kaudzēm un krāmiem. Var pārkārtot lietas jaunā sistēmā, sakārtot rakstāmgaldus un izrevidēt skapjus; čika laikā bez pūlēm saprotam, kas ir vajadzīgs un no kā laiks atteikties. Pēc sastrēgumu likvidēšanas atjaunojas dabiskā harmonija un līdzsvars. Mēnesim ieejot nākamajā zīmē, iegūtais plašums ir ļoti patīkams. Garīgās disciplīnas, piemēram, joga vai meditācija, iegūst jaunu dimensiju. Šajā laikā spējam piemirst problēmas un rast iekšēju mieru. Laiks it kā apstājas, un izbaudām šo sajūtu. Dziļāk izjūtam mūziku, un emociju nianses kļūst īpaši spilgtas.

 3. Rediģējiet un labojiet – rakstnieki izmanto šo laiku, lai pārskatītu savu darbu. Šajā laikā iespējams rast jaunus izteiksmes veidus.

 4. Papētiet savu apkārtni – čika laikā vieglāk pamanīt trūkumus un kļūdas un atrast nozaudētas lietas.

 5. Guliet – laiski rīti un pēcpusdienas snauda čika laikā ir īpaši mierīgi, un robeža starp miegu un nomodu patīkami izplūst. Iespējams veicināt gaišredzīgus sapņus, liekot prātam miegā rast atbildes.

 6. Atslābstiet un „neiespringstiet” – atvēliet laiku savu iekšējo bateriju atjaunošanai un uzlādei.

 7. Padomājiet par turpmāko un sāciet gatavoties – šis var izrādīties vispiemērotākais laiks darāmo darbu sarakstu sastādīšanai un lietu stāvokļa novērtēšanai. Čika laikā bez pūlēm pamanām to, kas jāuzlabo. Iespējams paveikt daudz, un mūs bieži pārņem dziļa apmierinātība un skaidrība.

 8. Saviesīgos pasākumos draugu lokā aizraujoša jautrība var sist augstu vilni. Sarīkojiet neplānotu ballīti vai groziņu vakaru. Iekļaujiet pārsteiguma momentu, spēlējot dažādas spēles, piemēram, šarādes vai Scrabble, kur jūs izdomājat gan vārdus, gan noteikumus. Necentieties gādāt cienastu, kura gatavošana aizņem daudz laika – nopērciet grilētu vistu un palūdziet ciemiņus paņemt līdzi cepumus vai atnest nogaršot viņu mīļāko saldējumu.

 9. Ceļojiet – čika laiks var būt piemērots braucieniem, ja vien paši nesēžaties pie stūres. Gan lidojums, gan brauciens ar vilcienu, kuģi vai autobusu var dot iespēju atpūsties, un laiks tajā paies ātri. Tas tādēļ, ka autobusa šoferim, pilotam vai stjuartēm tas ir ikdienas darbs. Kad Mēness 2002. gada augustā trīs dienas bija bez kursa, es lidoju uz Angliju ar Virgin Atlantics. Lidmašīna bija pustukša, un ceļojums noritēja bez traucējumiem. Sarežģījumus radīja vienīgi brauciens ar taksometru uz lidostu. Mans šoferis nerunāja angliski, savukārt es nepratu viņa dzimto (krievu) valodu.

 10. Izdariet ko tādu, ko nekad agrāk neesat darījuši! Čika laikā gan nebūtu prātīgi pirmo reizi pievērsties klinšu kāpšanai vai iedziedāt demo ierakstu dziedātāja karjeras uzsākšanai, bet kā jauna pamēģināšana var palīdzēt atraisīties. Netradicionāla pieeja mākslas lauciņā var dot gan ko kardināli jaunu, gan pavisam dīvainu rezultātu; intelektuālas un filozofiskas prāta vētras var sniegt novatoriskas idejas.

 11. Iespējams skaidri saklausīt iekšējo balsi – intuīcija šajā laikā ir spēcīga. Padziļinās apcerīgums, un iespējams atrisināt iekšējus konfliktus.

 

Lietas, ko šajā laikā nevajadzētu darīt

 
 1. Čika laikā neuzsāciet svarīgus projektus, kas būtiski maina jūsu dzīvi – rezultāts nebūs tāds, kādu vēlaties vai sagaidāt. Mums visiem ir lietas, kas palikušas nepabeigtas, un šis ir viens no iemesliem. Esmu dzirdējusi, ka kāda cilts Āfrikā sievietes apglabā kopā ar visām viņu nepabeigtajām lietām, un manam kapam viņiem nāktos rakt pamatīgu bedri.

 1. Centieties izvairīties no tikšanās ar nepazīstamiem cilvēkiem – pirmo tikšanos vai darba interviju nevajadzētu ieplānot čika laikā. Cilvēki, ar kuriem šajā laikā tiekaties pirmoreiz, nebūs tādi, kā šķiet; jūs uzlūkosiet viņus caur rozā brillēm, un šāda eiforija nebūs ilga. Viņu (vai jūsu) neatbilstība iedomātajam tēlam liks vilties un apbēdinās.

Es pati esmu to vairākkārt pārbaudījusi uz savas ādas. Ievēroju šādu principu – ja cilvēks pirmajai tikšanās reizei izvēlēsies laiku, kad Mēness ir bez kursa, es ierosināšu citu laiku, taču, ja šis cilvēks paliks pie sava, es piekritīšu, vienlaikus paturot prātā, ka iespējamas problēmas un traucēkļi ilgtermiņa attiecībām.

Kāds vīrietis (iespējamais draugs), uzstāja, ka mums čika laikā jātiekas pusdienās. Viņš man izstāstīja par savu pēdu un kurpju fetišu, un es domāju, ka ar to viņa dīvainības arī aprobežosies. Taču trešajā tikšanās reizē es uzzināju, ka viņš ir „jaunu dzīvi uzsācis” alkoholiķis. Tas kļuva skaidrs pēc tam, kad viņš bija izmetis trīs dubultos viskijus un apčurājies uz grīdas.

Esmu ievērojusi, ka attiecības, kas uzsāktas čika laikā, parasti beidzas ar telefona klausules nomešanu.

 1. Čika laikā nestājieties jaunā darbā.

 1. Čika laikā kalti plāni nedod gaidīto rezultātu – to var izmantot konstruktīvi. Teiksim, jūs nevēlaties doties kādās pusdienās, satikt kādu radinieku vai sniegt astroloģisku konsultāciju. Plānojot šos notikumus laikā, kad Mēness ir bez kursa, dažkārt iespējams no tiem izvairīties.

Vienīgi laikā, kad Merkurs vai Venēra atrodas retrogrādā, šis princips nedarbojas. Retrogrāda Merkura laikā kaltus plānus šā vai tā parasti nākas pārskatīt, un, tā kā retrogrādas Venēras laikā tiek pārbaudīta ētika un integritāte, patiesība, visticamāk, nāks gaismā, un rezultāts nebūs jums labvēlīgs.

 1. Čika laikā pirktas lietas nekalpo paredzētajam mērķim. Kopš pirmoreiz uzzināju šo principu, vairāk nekā 20 gadus esmu centusies šajā laikā nepirkt neko dārgu. Taču reiz, kad man bija vajadzīgs pulkstenis, es zināju, ka Mēness ir bez kursa, bet tomēr izlēmu par labu pirkumam. Tas bija 10 dolāru vērts pulkstenis, un es pie sevis nodomāju, ka nebūs liela nelaime, ja pēc pāris mēnešiem tas izjuks. Taču šis lētais pulkstenis nevainojami rādīja laiku septiņus gadus! Siksniņa tika mainīta trīs reizes. Tikai tad, kad, nokrītot zemē, tam ieplīsa stikls, es beidzot izmetu to laukā, kaut arī tas joprojām darbojās.

Čika laiks ir lieliski piemērots lētu veikalu apmeklēšanai. Dažkārt vislētākais pirkums izrādās pilnīgi neaizstājams, un kādam citam domātā nedārgā dāvana izrādās lieta, ko vēlaties paturēt uz mūžu.

 

Zināšanas ir spēks

Zinot iepriekš, mēs iegūstam priekšrocības. Ideālā pasaulē mēs visi iekļautos Mēness un zvaigžņu dabiskajā ritmā un instinktīvi justu, kad pienācis īstais brīdis rīkoties, taču reālajā dzīvē lietišķas tikšanās tiek plānotas iepriekš un darbi ir jāpaveic noteiktajos termiņos.

Tomēr draugi, kas pēdējo divu gadu laikā bija iesaistīti manā pētījumā, apliecināja, ka panākumus veicina gan lietu uzsākšana laikā, kad enerģija plūst netraucēti, gan čika laika lietderīga izmantošana, lai ieviestu kārtību, plānotu vai vienkārši atpūstos.

Daži draugi guva ievērojamus panākumus uzņēmējdarbībā un nopelnīja lielu naudu, vienlaikus atrodot laiku būt kopā ar ģimeni un draugiem. Citi guva garīgu piepildījumu, un šķiet, ka visi kļuva līdzsvarotāki, dzīvojot saskaņā ar kosmosa enerģiju.

Zinot iepriekš, spējam labāk koncentrēties, taču nevis uz naudas pelnīšanu , bet dzīves dzīvošanu. Lai gūtu panākumus, vajadzīgs talants, neatlaidība un spars, bet daudz ko var izšķirt lietu darīšana īstajā laikā, un arī iespējas tas paplašina Aizņemti ļaudis .. negurstoši mērķtiecīgi un veiksmīgi ļaudis grib visam līdz pēdējam izsekot līdzi, un viņiem šķiet, ka tas ir efektīvākais veids, kā paveikt plānoto. Bet, zinot iepriekš un izmantojot iespēju čika laikā atvilkt elpu, varu iepauzēt un pēc tam pabeigt iesākto manis izvēlētā laikā.”

 

No angļu valodas tulkojusi Gunta KarnupaAtpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook